Biegi narciarskie – PK: Justyna Kowalczyk wygrywa w Lahti, na trasach MŚ!

Justyna Kowalczyk kontynuuje występy w Pucharze Kontynentalnym. W biegu na 10 km stylem klasycznym w Lahti – rozegranym na trasach, na których za kilka tygodni odbędą się mistrzostwa świata – Polka nie dała szans rywalkom ze Szwecji i odniosła pewne zwycięstwo.

W Lahti w ten weekend odbywają się zawody „skandynawskiego” Pucharu Kontynentalnego. Początkowo zmagania miały trwać trzy dni, a biegi stylem klasycznym miały zostać rozegrane w sobotę, jednak z powodu mrozów sięgających -30 stopni Celsjusza organizatorzy zmienili program. Piątkowe zawody odwołano, wczoraj rywalizowano w sprintach stylem dowolnym, a na niedzielę przeniesiono biegi techniką klasyczną.

W zmaganiach kobiet na 10 km wystartowało 85 biegaczek ze Szwecji, Norwegii i Finlandii oraz Justyna Kowalczyk. Polka nie pozostawiła rywalkom złudzeń i na trasie, na której za kilka tygodni będzie walczyć o medale mistrzostw świata, była zdecydowanie najszybsza. Nasza zawodniczka prowadziła od startu do mety, na wszystkich punktach pomiarowych uzyskując najlepsze czasy. Kowalczyk wygrała z rezultatem 22:33.8, wyprzedzając wyraźnie koalicję Szwedek. Druga na mecie Hanna Falk straciła do Polki 20.4 sek., a trzecia Anna Dyvik 44.8 sek. Kolejne lokaty dla Sofi Henriksson (+47.7), Norweżki Anne Kjersti Kaalvy (+53.2) i Ebby Andersson ze Szwecji (+56.0). Następne zawodniczki straciły do Justyny Kowalczyk już ponad minutę.

10 km stylem klasycznym kobiet:
1. Justyna Kowalczyk 22:33.8
2. Hanna Falk, Szwecja +20.4
3. Anna Dyvik, Szwecja +44.8

Inga Świetlicka941 Posts

<p>Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password