Biegi narciarskie – PK: Kowalczyk ponownie zwycięska

Tak jak kilka dni temu w Lahti, tak i teraz zawodniczki rywalizowały w ulubionej dla naszej reprezentantki konkurencji 10 km stylem klasycznym. Zgodnie z przewidywaniami Justyna Kowalczyk przekroczyła linię mety z najlepszym czasem.

W zawodach uczestniczyły 32 sportsmenki z Białorusi, Rosji, Kazachstanu oraz nasza jedynaczka. O ile poprzednich zawodach nad drugą na mecie Szwedką miała 20 sekund przewagi, to w Raubichi/Mińsku nastąpił pogrom. Drugie i trzecie miejsce na podium od Polki dzieliły prawie minuta i 42 sekundy. O niższe pozycje na „pudle” rozegrała się zaciekła walka, z której zwycięsko wyszła Białorusinka  Yulia Tikhonowa, wyprzedzając Rosjankę Marię Davydenkovą o 0,1 sekundy.

Bieg na białoruskiej trasie był kolejnym przetarciem dla naszej najlepszej zawodniczki przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Lahti, będącej dla większości w tym sezonie imprezą docelową. Głównym celem Polki będzie oczywiście jej koronna konkurencja 10 kilometrów klasykiem, w której ma m.in złoto igrzysk olimpijskich.

Wyniki zawodów:

  1. Justyna Kowalczyk POL 28:22.0
  2. Yulia Tikhonova BLR 30:03.7
  3. Maria Davydenkova RUS 30:03.8

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password