Biegi narciarskie – PŚ: Dobry występ Macieja Staręgi

Maciej Staręga odpadł w pólfinale sprintu techniką dowolną rozgrywanym w Szwedzkim Falun i został sklasyfikowany na 12. miejscu. To drugi pólfinał Polaka w tym sezonie. Triumfowali Stina Nilsson i Federico Pellegrino.

Staręga w eliminacjach pobiegł przeciętnie zajmując odległe 27. miejsce. Startował jako jeden z pierwszych w grupie czerwonej i długo okupywał ostatnie lokaty. Ostatecznie udało się awansować, jednak nikt chyba nie sądził że Maćka stać będzie na poprawienie tego rezultatu. W ćwierćfinale Polakowi dopisało szczęście i nie trafił na zawodników z czołówki eliminacji. Do mety dobiegł jako trzeci, ale jak się później okazało był to najlepszy wynik wśród szczęśliwych przegranych oraz trzeci wynik, wśród wszystkich rezultatów uzyskanych w ćwierćfinałach. W pólfinale Polak nie odstepował czołówki choćby na chwilę, wszyscy zawodnicy wbiegli na metę w tym samym momencie. Maciej po foto finiszu został sklasyfikowany na 6. miejscu bez szans na awans do finału. Jego strata do zwycięzcy półfinału wyniosła tylko sekundę. W finale najlepszy okazał sie Włoch Federico Pellegrino, który nieznacznie wyprzedził Norwegów Iversena i Skara.

W rywalizacji pań, swój udział na półfinale nieoczekiwanie zakończyła Marit Bjoergen. Norweżka w ostatnim czasie prezentuje wysoką formę, co udowodniła wygrywając dzisiejsze eliminacje. Zawody wygrała Stina Nilsson, na kolejnych miejscach uplasowały się Norweżki Falla i Weng. Do formy wraca Kikkan Randall. Początek sezonu był słaby w wykonaniu Amerykanki, jednak ostatnio spisuje się coraz lepiej, a w dzisiejszym biegu zajęła 5. lokatę.

Do Falun nie przyjechały Polki, ale już za tydzień w koreańskim Pjongczang zobaczymy Justynę Kowalczyk. Nasza królowa nart, wraca do rywalizacji po dwóch miesiącach przerwy.

Wyniki sprintu kobiet:
1. Stina Nilsson (Szwecja)
2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia
3. Heidi Weng (Norwegia)
4. Krista Parmakoski (Finlandia)
5. Kikkan Randall (Stany Zjednoczone)
6. Jonna Sundling (Szwecja)

Wyniki sprintu mężczyzn:
1. Federico Pellegrino (Włochy)
2. Emil Iversen (Norwegia
3. Sindre Bjoernestad Skar (Norwegia)
4. Oskar Svensson (Szwecja)
5. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia)
6. Teodor Peterson (Szwecja)

12. Maciej Staręga (Polska)

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password