Biegi narciarskie – PŚ: Finał Pucharu Świata w Kanadzie!

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że Finał Pucharu Świata 2017 w biegach narciarskich zostanie rozegrany w dniach 17-19 marca w kanadyjskim Quebecu. Pierwotnie zawody miały się odbyć w Rosji.

W związku ze skandalem dopingowym i zawieszeniem sześciorga rosyjskich biegaczy narciarskich podejrzanych o próbę manipulacji próbkami moczu podczas igrzysk w Soczi w 2014 roku, Rosja zrezygnowała z organizacji tegorocznego Finału Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zawody pierwotnie miały się odbyć w Tiumieni.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) po trwających kilka tygodni konsultacjach ustaliła, że Tiumień w kalendarzu zastąpi kanadyjski Quebec. Finałowe zmagania biegaczy zostaną rozegrane w dniach 17-19 marca 2017 roku. W Kanadzie odbędzie się trzydniowy mini-tour, w którym zawodnicy będą rywalizować w sprincie i dwóch biegach dystansowych. Szczegółowe informacje odnośnie programu, dystansów i technik biegania zostaną podane w późniejszym terminie.

źródło. fis-ski.com

Inga Świetlicka940 Posts

<p>Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password