Biegi narciarskie – PŚ: Meldunek z tras w Szwedzkim Ulricehamn

Marit Bjoergen wygrała bieg indywidualny na 10 km techniką dowolną. W rywalizacji mężczyzn na dystansie 15 km triumfował Alex Harvey. Polacy nie startowali.

Norweżka nie startowała w Tour de Ski, w tym czasie solidnie trenowała oraz zeznawała w sprawie Therese Johaug. Teraz powróciła na biegowe trasy i zamierza jak najwięcej ugrać na zbliżających sie mistrzostwach świata. Dzisiejszy bieg nie był teatrem jednej aktorki, Marit wygrała z niewielką przewagą nad Kristą Parmakoski z Finlandii. Trzecie miejsce zajęła Charlotte Kalla. Słabszy występ odnotowały zawodniczki z czołówki klasyfikacji PŚ. Liderka – Heidi Weng – ukończyła bieg na 6. pozycji, zaś wiceliderka Oestberg była 9. Na liście startowej zabrakło Stiny Nilsson. Po dzisiejszym biegu Finka Parmakoski awansuje na drugie miejsce w klasyfikacji PŚ, Heidi Weng ma bezpieczną przewagę dzięki zwycięstwu w Tour de Ski. Marit Bjoergen jest 6. ze stratą ponad 800 pkt do liderki i nie ma już szans na zdobycie kryształowej kuli.

10 km techniką dowolną kobiet:
1. Marit Bjoergen  (Norwegia) 23:46.3
2. Krista Parmakoski (Finlandia) +10.7
3. Charlotte Kalla (Szwecja) +24.9

Alex Harvey odniósł drugie zwycięstwo w zawodach PŚ, co ciekawe wcześniej triumfował w Szklarskiej Porębie w sprincie. W dniu dzisiejszym minimalnie wygrał z Martin Johnsrudem Sundbym. Norweg jest liderem klasyfikacji PŚ, ze wzgledu na nieobecność Ustiugowa, który jest drugi, Sundby umocnił się na prowadzeniu. Alex Harvey plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji. Trzecie miejsce w dzisiejszym biegu zajął Marcus Hellner.