Biegi narciarskie – PŚ: „Mistrzostwa Norwegii” w Toblach

Dziś w południe, we włoskim Toblach odbył się bieg pościgowy kobiet na 10km stylem klasycznym w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na starcie oprócz Justyny Kowalczyk stanęły jeszcze Sylwia Jaśkowiec i Martyna Galewicz.

Po wczorajszym biegu na 10km stylem dowolnym i zwycięstwie Charlotte Kalli, dziś to właśnie Szwedka ruszała na trasę jako pierwsza a za nią z odpowiednią stratą kolejne zawodniczki. Różnice nie były duże więc wszystko odbywało się bardzo sprawnie. Justyna Kowalczyk wystartowała z numerem 49, Sylwia Jaśkowiec 65 a Martyna Galewicz z 70.

Po trzech 3,5km prowadziła Kalla z przewagą 8.3 s. nad Marit Bjoergen i 9.2 s. nad inną z Norweżek – Astrid Uhrenholdt Jacobsen. W ścisłym kontakcie były jeszcze Ragnhild Haga, Heidi Weng oraz Ingvild Flugstad Oestberg. Właśnie tak ukształtowana szóstka walczyła o podium dzisiejszych zawodów. Kowalczyk była 36 ze stratą (+1:57.3). Z upływem czasu słabnąć zaczęła Kalla co skrzętnie wykorzystała Marit Bjoergen i cała reszta goniących Norweżek. Po 6,4 km na prowadzeniu umacniała się właśnie Bjoergen a Charlotte Kalla spadła na czwartą pozycję. Justyna Kowalczyk biegła dobrym, mocnym tempem i w tym momencie była nadal na 36 miejscu tracąc (+2:01.3).

Z minimalną przewagą 0,3 s nad Oestberg wygrała Marit Bjoergen (25:19.3). Na najniższym stopniu podium stanęła Heidi Weng (+0,8). Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Charlotte Kalla szósta (+41.9). Justyna Kowalczyk skończyła ostatecznie na 37 miejscu (+2:41.3). Natomiast Sylwia Jaśkowiec zajęła 61 (+5:40.8) a Martyna Galewicz 69 miejsce (+7:20.0).