Biegi narciarskie – PŚ: Norwegowie pokonani, Staręga w ćwierćfinale!

Maciej Staręga dobrze spisał się podczas zawodów sprinterskich Pucharu Świata w Sztokholmie. Polak rywalizację zakończył na ćwierćfinale. Wygrał Nikita Kriukov, który pokonał silną norweską ekipę.

W kwalifikacjach Maciej Staręga pobiegł przyzwoicie. Jego czas nie był co prawda porywający, ale jako 28. zawodnikowi zapewnił mu udział w ćwierćfinale zawodów. Tam już było nieco gorzej. Nie było mocnych na dwóch Norwegów: Ola Hattestada i Finna Krogha. Staręga przegrał również z Ristomattim Hakolą (Finlandia) i TImo Bakkenem (Norwegia). Ostatecznie został sklasyfikowany na 24. miejscu.

Dwóch rywali Staręgi z ćwierćfinału – Hattestad i Krogh dotarli aż do finału. Tak oprócz nich wystartowało jeszcze dwóch innych Norwegów: Petter Northug i Sondre Fosli, Francuz Bapriste Gros i Rosjanin Nikita Kriukov. To ten ostatni okazał się najlepszy. Rosjanin wyprzedził całą grupę norweską i stanął dziś na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu sprint zakończył Ola Hattestad, a na trzecim Petter Northug.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password