Biegi narciarskie – PŚ: Pellegrino i Falk zwycięzcami sprintu w Dreźnie

Hanna Falk oraz Federico Pellegrino okazali się najlepsi w sprincie techniką dowolną, rozgrywanym w Dreźnie. Reprezentantki Polski zakończyły swój udział w zawodach na eliminacjach. Czołowe biegaczki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odpuściły start w Niemczech.

Mimo braku śniegu w Dreźnie, organizatorzy przygotowali krótki odcinek trasy na weekendowe zawody. Do Niemiec przyjechali tylko czołowi sprinterzy, gdyż w programie zawodów znalazły się sprinty indywidualne oraz drużynowe.

W eliminacjach sprintu kobiet wystartowało 49 zawodniczek, w tym trzy reprezentantki Polski: Sylwia Jaśkowiec, Urszula Łętocha oraz Ewelina Marcisz. Mimo słabej obsady biegu nasze zawodniczki nie zdołały przebrnąć eliminacji. Najlepszą z naszej trójki okazałą się Jaśkowiec, która zajęła 41. miejsce, pozostałe Polki uplasowały się tuż za nią. Eliminacje wygrała Szwedka Hanna Falk, która wygrała później całe zawody. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka – Maria Dahlqvist, zaś trzecia była Amerykanka Sophie Caldwell. Szwedki zdominowały rywalizację pań. W półfinałach pobiegło 5 zawodniczek z kraju trzech koron. Zaś w finale – cztery. Faworytka dzisiejszych zmagań Stina Nilsson, miała problemy w finałowym biegu i dobiegła do mety jako ostatnia z dużą stratą do zwyciężczyni.

Rywalizację mężczyzn wygrał jeden z faworytów, Włoch Federico Pellegrino. Johannes Hoesflot Klaebo, który jest liderem klasyfikacji sprinterskiej, był dziś drugi. Trzecie miejsce zajął zwycięzca eliminacji, Francuz Lukas Cahnavat. Polacy nie startowali.

W dniu jutrzejszym odbędą się sprinty drużynowe techniką dowolną. W eliminacjach wystąpi drużyna Polek.

Wyniki sprintu mężczyzn:

 1. Federico Pellegrino (Włochy)
 2. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia)
 3. Lucas Chanavat (Francja)
 4. Richard Jouve (Francja)
 5. Emil Joensson (Szwecja)
 6. Even Northug (Norwegia

Wyniki sprintu kobiet:

 1. Hanna Falk (Szwecja)
 2. Maria Dahlqvist (Szwecja)
 3. Sophie Caldwell (Stany Zjednoczone)
 4. Laurien van der Graaff (Szwajcaria)
 5. Anna Dyvik (Szwecja)
 6. Stina Nilsson (Szwecja)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password