Biegi narciarskie: PŚ – Włoska niespodzianka w Dreźnie

Bez udziału naszych reprezentantów odbyła się w Dreźnie rywalizacja w sprincie drużynowym. Widowiskową rywalizację w finale dosyć niespodziewanie wygrali Włosi, a dopiero piąte miejsce zajęli Norwedzy.

W zawodach tego typu trenerzy mają możliwość wystawiania więcej niż jednej drużyny, światowa czołówka skrzętnie korzysta z tej możliwości (nie dotyczy to największych imprez: Olimpiady czy Mistrzostw Świata). Polscy zawodnicy jednak na starcie się nie pojawili i woleli w tym czasie pobiegać w mistrzostwach Czech.

Z niespodzianek półfinału można wyliczyć odpadnięcie drugiej reprezentacji Norwegii (z Evanem Northugem i Aune w składzie). Do finału, w którym wystąpiło dziesięć drużyn po dwie pary wprowadzili Włosi i Szwedzi i Szwajcarzy,  za ciekawostkę można uznać awans Wielkiej Brytanii.

Finał mocno zaczęli Norwedzy. Przez pierwsze dwie zmiany to oni przewodzili stawce, za nimi utrzymywali się Szwecja I oraz Rosja. Tutaj następuje jednak niespodziewany spadek Norwegów na piąte miejsce, a za półmetku na czele byli Rosjanie. Czwarta zmiana do powrót na chwilowy fotel lidera Norwegów, jednak jak się okazało Staadas był jednak dzisiaj dużo słabszy niż wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Klaebo i ponownie ten drugi musiał gonić wynik na szóstym odcinku rywalizacji. Niestety, jego partner spadł na ostatnią pozycję i Klaebo zdołał wyciągnąć Norwegów na tylko piątą pozycję.

Stawka drużyn była cały czas bardzo wyrównana, także sprint decydował o wygranej na finiszu. Jak się okazało najwięcej sił zachowali Włosi I. Przez cały bieg nie szarpali tempem, utrzymywali się w pierwszej piątce i to oni jako przekroczyli linię mety. O tym jak bardzo zacięta rywalizacja niech świadczy fakt, że w dwóch sekundach zmieściło się aż 6 drużyn. Drugie miejsce zajęła Szwecja I, trzecie Rosja I o włos wyprzedzając Szwacjarię I.

Sprint drużynowy mężczyzn, wyniki:

  1. Włochy I (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino),
  2. Szwecja I (Emil Joensson, Teodor Peterson),
  3. Rosja I (Andrey Krasnov, Gleb Retivykh),
  4. Szwajcaria I (Jovian Hediger, Roman Schaad),
  5. Norwegia I (Kasper Staadas, Johannes Klaebo),
  6. Szwecja II (Johan Haeggstroem, Karl Westberg)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password