Biegi narciarskie – PŚ: Zwycięstwo Parmakoski. Kowalczyk w 10-tce

Finka Krista Parmakoski zwyciężyła w niedzielnym biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną, który odbył się w Planicy, w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Dobry wynik zanotowała Justyna Kowalczyk, której rezultat dał miejsce w pierwszej 10-tce. 

Po wczorajszym niezbyt udanym występie w sprincie techniką klasyczną, dziś Justyna Kowalczyk miała się sprawdzić na dłuższym dystansie. Było to 10 kilometrów techniką klasyczną, które w tym roku naturalnie owym dystansem olimpijskim nie jest, jednak każda taka próba mówi rywalizującym oraz nam kibicom coraz więcej na temat formy poszczególnych zawodniczek. Na starcie oprócz Justyny Kowalczyk znalazły się też dwie inne Polki – Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz.

Tuż po starcie na pierwszym pomiarze czasu (1,9 km) było widać, że Justyna Kowalczyk rozpoczęła spokojnie i nie narzuciła sobie zbyt mocnego tempa. Jej strata do niedługo po niej biegnącej Charlotte Kalli wynosiła kilkanaście sekund, by na połowie dystansu osiągnąć 33,8 sekundy, co było jasnym zwiastunem, że nasza najlepsza zawodniczka nie osiągnie dziś piorunującego rezultatu. Polka starała się biec jak najszybciej i w pewnym momencie mocniej przyspieszyła, ale nie uchroniło ją to od ponad minutowej straty do zwyciężczyni. Nie był to jednak zły bieg, bo nasza wielokrotna medalistka wielkich imprez uplasowała się ostatecznie na 8. Miejscu (+1:02,1). 41. miejsce zajęła dzisiaj Sylwia Jaśkowiec, a 49. Była Ewelina Marcisz.

Na czele dzisiejszego biegu wcale nie skończyła Charlotte Kalla, choć długi czas wydawało się, że tak właśnie będzie. Szwedka była niezagrożona aż do biegu Kristy Parmakoski, która to wspaniale rozłożyła siły i na ósmym kilometrze niebezpiecznie zbliżyła się do Szwedki, by na mecie dołożyć jej przewagę ponad trzech sekund. Zawody na trzecim miejscu ukończyła reprezentantka Norwegii – Heidi Weng, która straciła do rywalek pół minuty.

Wyniki:

 1. 1. Krista Parmakoski – Finlandia – 27:08,7
  2. Charlotte Kalla – Szwecja – +3,6
  3. Heidi Weng – Norwegia +33,5
  4. Teresa Stadlober – Austria +39,0
  5. Ebba Anderson – Szwecja +48,6
  6. Kerttu Niskanen – Finlandia +49,4

===============================================

8. Justyna Kowalczyk – Polska +1:02,1
41. Sylwia Jaśkowiec – Polska +2:49,1
49. Ewelina Marcisz – Polska +3:08,0

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password