Biegi narciarskie – Puchar Świata: Emil Iversen najlepszy na 30 km! Świetny występ Norwegów

W Falun w ramach Pucharu Świata odbył się bieg mężczyzn na 30 km ze startu wspólnego. Zawody zdominowali Norwegowie, z których czterech znalazło się w najlepszej piątce. Najlepszy dziś był Emil Iversen. Polskę reprezentowali Paweł Klisz i Jan Antolec.

W Falun toczyła się dzisiaj zacięta i emocjonująca walka, której rozstrzygnięcie do ostatnich metrów było sprawą otwartą. W zawodach wzięło udział 76 zawodników, w tym dwóch Polaków. Swój rytm od początku starali się narzucić Norwegowie, ale rywale na wiele im dzisiaj nie pozwalali. Dopiero po szóstym kilometrze wszystkie miejsca na podium zajęli reprezentanci Norwegii, choć do walki nagle włączyli się Rosjanie – Sergey Ustiugov i Alexander Bessmertnykh. Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta, a na prowadzenie co rusz wskakiwał nowy zawodnik. Na półmetku wyścigu najszybszy znów był Martin Johnsrud Sundby, choć za swoimi plecami czuł już oddech innego reprezentanta Norwegii – Emila Iversena.

Na ostatnich kilometrach na prowadzenie niespodziewanie wskoczył Daniel Richardsson, choć -jak się później okazało – to inny Szwed stoczył decydującą walkę o podium. W końcówce Norwegowie włączyli wyższy bieg i pozbawili rywali jakichkolwiek złudzeń. Ostatecznie najszybszy był Iversen. Tuż za nim finiszował Sundby. Trzecim miejscem musiał zadowolić się Calle Halfvarsson. O dobrych wynikach nie mogą mówić nasi reprezentanci – Paweł Klisz i Jan Antolec, którzy zajęli miejsca w okolicach końcowej dziesiątki.

Wyniki biegu na 30 km

1. Emil Iversen (Norwegia)  1:15:46.7
2. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia) +3.7
3. Calle Halfvarsson (Szwecja) +5.7

59. Jan Antolec (Polska) +9:23.8
64. Paweł Klisz (Polska) +12:38.1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password