Biegi narciarskie: Skandynawska dominacja, Kowalczyk punktuje

W biegu indywidualnym na 5 kilometrów stylem łyżwowym dziś Skandynawki nie dały najmniejszych szans reszcie zawodniczek. Fenomenalnie pobiegła w szczególności Therese Johaug, która czasem 11:23.8 rozłożyła konkurencję.

Do dzisiejszego biegu Justyna Kowalczyk wystartowała jako 22. zawodniczka. Już po pierwszym kilometrze widać było, że tempo Polki jest przyzwoite. O czołowych miejscach w tej konkurencji nawet nie marzyliśmy, ale… nie było też źle – nasza reprezentantka biegła równo i w miarę szybko.

Ostatecznie Justynie udało się pokonać 5-kilometrową trasę w czasie 12:16.0. W momencie, w którym wbiegała na metę (tj. po zakończeniu biegu przez 22 zawodniczki), nasza rodaczka plasowała się na 5. miejscu. Prędko jednak zaczęło się to zmieniać, a kolejne rywalki wyprzedzały Polkę.

Kowalczyk nie wypadła poza czołową „30”, a zatem zdobyła – jako 29. zawodniczka – kolejne 2 punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

A my, emocjonując się również walką o punkty dla Justyny Kowalczyk, mogliśmy śledzić również bój o zwycięstwo w dzisiejszym biegu. Nieprawdopodobnie szybka była Therese Johaug. Norweżka od początku do końca pokazywała, że zamierza pokazać rywalkom, że jest zdecydowanie najlepsza.

Udało jej się to. Kosmiczny czas 11:23.8 pozwolił jej na zdeklasowanie przeciwniczek. Te stoczyły zacięty bój o pozostałe miejsca na podium. Świetnie trasę przebiegła Charlotte Kalla i to ona zajęła dziś 2. miejsce. Na podium zmieściła się także Ida Ingemarsdotter, która o zaledwie 0.4 sekundy okazała się szybsza od Heidi Weng.

Wyniki biegu na 5km:
1. Therese Johaug (Norwegia)
2. Charlotte Kalla (Szwecja)  +17.6 s.
3. Ida Ingemarsdotter (Szwecja)  +25.4 s.
4. Heidi Weng (Norwegia)  +26.0 s.
5. Ingvild Oestberg (Norwegia)  +26.9 s.
6. Kerttu Niskanen (Finlandia)  +32.6 s.
…29. Justyna Kowalczyk (POLSKA)  +52.2 s.

Klasyfikacja Rukka Tripple po dzisiejszym biegu:

1. Therese Johaug (Norwegia)
2. Ingvild Oestberg (Norwegia)  +0.4 s.
3. Heidi Weng (Norwegia)  +4.9 s.
4. Ida Ingemarsdotter (Szwecja)  +5.7 s.
5. Stina Nilsson (Szwecja)  +11.2 s.
6. Charlotte Kalla (Szwecja)  +15.5 s.
…24. Justyna Kowalczyk (POLSKA)  +55.2 s.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password