Biegi narciarskie – TdS: Dario Cologna znów najlepszy

To drugie zwycięstwo Szwajcara przed własną publicznością. Dzięki wygraniu dzisiejszego biegu, Dario Cologna został także liderem całego cyklu Tour de Ski. Dotychczasowy lider – Siergiej Ustiugow – był dziś drugi i tym samym stracił prowadzenie w całym cyklu. 

Mężczyźni podobnie jak kobiety rywalizowali dziś w biegu pościgowym techniką dowolną, ale na nieco dłuższym dystansie. Panowie mieli do pokonania dystans 15 km. Jako pierwszy startował Siergiej Ustiugow. Rosjanin miał zaledwie 1,6 sekundy przewagi nad drugim na liście startowej Cologną, dlatego też tuż po starcie obaj zawodnicy biegli razem. Reprezentant gospodarzy oraz 3-krotny zwycięzca prestiżowego Tour de Ski, chciał jak najlepiej wypaść przed własną publicznością i osiągnął swój cel. Zwycięstwo odniósł z przewagą ponad 17 sekund nad drugim Ustiugowem i tym samym objął prowadzenie w cyklu. Trzecie miejsce zajął kolejny reprezentant gospodarzy – Aleksander Bolszunow.

Ubiegłoroczny zwycięzca Siergiej Ustiugow będzie miał spore problemy aby po raz drugi z rzędu wygrać Tour de Ski. W poprzednim sezonie Rosjanin nie miał sobie równych i wygrał pięć pierwszych etapów cyklu. Tymczasem w tym sezonie wygrał tylko pierwszy. Dario Cologna wydaje się być głównym kandydatem do triumfu. Szwajcar o wiele lepiej radzi sobie w biegach długodystansowych, a w programie mamy jeszcze tylko jeden sprint i trzy biegi długie.

Wszyscy zawodnicy mają teraz jeden dzień przerwy od rywalizacji. 3 stycznia odbędzie się rywalizacja w sprincie techniką klasyczną w Oberstdorfie.

Wyniki biegu na 15 km techniką dowolną:

 1. Dario Cologna (Szwajcaria)  34:56.6
 2. Siergiej Ustiugow (Rosja)  +17.6
 3. Aleksandr Bolszunow (Rosja)  +45.5
 4. Alex Harvey (Kanada)  +46.8
 5. Alieksiej Poltoranin (Kazachstan)  +47.1
 6. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)  +48.1
 7. Chans Christer Holund (Norwegia)  +48.2
 8. Aleksiej Czerwotkin (Rosja)  +49.9
 9. Iivo Niskanen (Finlandia)  +51.5
 10. Marcus Hellner (Szwecja)  +1:21.7

Klasyfikacja generalna TdS mężczyzn po 3 z 7 zawodów:

 1. Dario Cologna (Szwajcaria)  1:13.01
 2. Siergiej Ustiugow (Rosja)  +22.6
 3. Aleksandr Bolszunow (Rosja)  +55.5
 4. Alex Harvey (Kanada)  +1:01.8
 5. Alieksiej Poltoranin (Kazachstan)  +1:02.1
 6. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)  +1:03.1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password