Biegi narciarskie – TdS: Hat trick Oestberg

Ingvild Flugstad Oestberg odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Norweżka wygrała bieg na 10 km techniką dowolną, dzięki czemu umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej TdS. Do rozstrzygnięcia dwunastej edycji pozostały jeszcze dwa etapy.

W dniu wczorajszym w Oberstdorfie miały miejsce opady deszczu oraz wiał silny wiatr, dlatego też nie udało się przeprowadzić sprintu techniką klasyczną. Na dziś prognozy były nieco bardziej optymistyczne. Choć organizatorzy planowali skrócić dystans na którym miały rywalizować biegaczki, z 10 km do 7,2 km. Jednak udało się rozegrać bieg w pierwotnych kształcie.

Na trasie nie było żadnych ucieczek, zawodniczki cały dystans biegły w zwartej grupie i tak samo wbiegły na metę. O zwycięstwie decydował sprinterski finisz. Najwięcej siła zachowała dotychczasowa liderka całego cyklu, która wyprzedziła swoją rodaczkę Maiken Caspersen Fallę. Trzecie miejsce zajęła Finka Krista Parmakoski.

Ingvild Flugstad Oestberg startuje w Tour de Ski nieprzerwanie od 2010 roku. Nigdy nie wygrała całego cyklu, choć w sezonie 2015/16 zajęła drugie miejsce, przegrywając z Therese Johaug. W tym roku nikt nie powinien zagrozić Norweżce w zdobyciu tego prestiżowego trofeum. Przewaga Oestberg w klasyfikacji generalnej TdS nad drugą Weng wynosi prawie minutę. Zaś kolejne zawodniczki tracą już blisko dwie minuty. Kolejny etap zawodów odbędzie się w sobotę w Val di Fiemme.

Wyniki biegu na 10 km techniką dowolną:

 1. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)  23:16,5
 2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)  +1,9
 3. Krista Parmakoski (Finlandia)  +3,2
 4. Nathalie von Siebenthal (Szwajcaria)  +4,1
 5. Maria Nordstroem (Szwecja)  +4,4
 6. Nicole Fessel (Niemcy)  +5,5
 7. Teresa Stadlober (Austria)  +5,8
 8. Anne Kjersti Kalvaa (Norwegia)  +6,5
 9. Anastasia Sedowa (Rosja)  +6,7
 10. Emma Wiken (Szwecja)  +7,1

Klasyfikacja generalna TdS kobiet po 5 z 7 zawodów:

 1. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)  1:19:10.1
 2. Heidi Weng (Norwegia)  +57,0
 3. Jessica Diggnis (Stany Zjednoczone)  +1:56,7
 4. Krista Parmakoski (Finlandia)  +2:09,1
 5. Kerttu Niskanen (Finlandia)  +2:34,0
 6. Nicole Fessel (Niemcy)  +2:39,8

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password