Biegi narciarskie – TdS: Sprinty w Oberstdorfie odwołane

Ważna informacja dociera do nas z Oberstdorfu. Z powodu bardzo trudnych warunków pogodowych związanych z burzą jaka przechodzi nad jednym z niemieckich centrów sportów zimowych, dzisiejszy czwarty etap Tour de Ski, jakim miały być sprinty techniką klasyczną – został odwołany. 

Jedyną rywalizacją, jaką udało się dziś przeprowadzić w Oberstdorfie były kwalifikacje kobiet, w których najlepsza była Maiken Caspersen Falla przed Jessicą Diggins i Sandrą Ringwald. To było jednak wszystko, co można było dziś rozegrać, bo niedługo później rozpętała się wspomniana burza i storpedowała dzisiejsze zawody. Ważną informacją jest fakt, że sprinty nie zostaną przeniesione na inny dzień, wobec czego tegoroczne Tour de Ski będzie liczyć tylko sześć, a nie siedem etapów.

Klasyfikacja generalna TdS mężczyzn po 3 z 7 zawodów:

 1. Dario Cologna (Szwajcaria)  1:13.01
 2. Siergiej Ustiugow (Rosja)  +22.6
 3. Aleksandr Bolszunow (Rosja)  +55.5
 4. Alex Harvey (Kanada)  +1:01.8
 5. Alieksiej Poltoranin (Kazachstan)  +1:02.1
 6. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)  +1:03.1

Klasyfikacja generalna TdS kobiet po 3 z 7 zawodów:

 1. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)  56:18.6
 2. Heidi Weng (Norwegia0  +32.8
 3. Jessica Diggins (Stany Zjednoczone)  +1:26.9
 4. Krista Parmakoski (Finlandia)  +2;00.9
 5. Sadie Bjornsen (Stany Zjednoczone)  +2:01.2
 6. Kerttu Niskanen (Finlandia)  +2:01.6

 

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password