Biegi narciarskie – TdS: Stina Nilsson powraca na szczyt! Ustiugow przerwał zwycięską serię

Stina Nilsson wraca na fotel lidera klasyfikacji generalnej Tour de Ski! Szwedka wygrała dzisiejszy wyścig w Val di Fiemme, dzięki czemu przeskoczyła w rankingu Heidi Weng. W rywalizacji mężczyzn triumfował dzisiaj Martin Johnsrud, jednak w „generalce” wciąż przewodzi Siergiej Ustiugow.

Szósty z siedmiu etapów narciarskiego Tour de Ski odbywał się we Włoszech w Val di Fiemme. W biegu na 10 km techniką klasyczną wzięło udział 31 zawodniczek. Wśród nich niestety nie było żadnej Polki. Wyścig zwyciężyła Stina Nilsson, która pokonała trasę w czasie 30.20,8, mając około 3-sekundową przewagę nad rywalkami. Dla Szwedki to czwarte zwycięstwo w tegorocznym tourze. Tuż po niej na metę przybiegła Finka Anna Kylloenen. Trzecia była dziś Szwedka Charlotte Kalla. Faworyzowana Krista Parmakoski zajęła dopiero czwarte miejsce. Nie lepiej poradziła sobie dotychczasowa liderka kwalifikacji generalnej Heidi Weng. Norweżka uplasowała się na siódmej pozycji. Co jednak warte dodania, Weng nadal przewodzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Klasyfikacja Tour de Ski (6/7):

1. Stina Nilsson (Szwecja) 1:53.45,9
  2. Heidi Weng (Norwegia) strata 19,2 s
  3. Krista Parmakoski (Finlandia) 53,9

Wśród mężczyzn najlepszy był obecny lider klasyfikacji Pucharu Świata Martin Johnsrud. Norweg uporał się z 15-kilometrową trasą w czasie 21.47,9. Dwie sekundy do zwycięzcy stracił Siergiej Ustiugow. Rosjanin wciąż jednak jest liderem klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Po jego pięciu triumfach w poprzednich wyścigach TdS i dobrym drugim miejscu dzisiaj, możemy być pewni, że na pewno tak łatwo nie ustąpi. Na najniższym stopniu podium ze stratą 2.8 uplasował się dziś reprezentant Finlandii Matti Heikkinen. Podobnie jak u pań, nie startował żaden Polak. Maciej Staręga brał udział jedynie w pierwszym etapie prestiżowego cyklu. Obecnie zajmuje 69. miejsce w „generalce” Pucharu Świata.

1. Siergiej Ustiugow (Rosja) 2:54.20,2