Biegi narciarskie – Tds: Hat-trick Ustiugowa, kolejny triumf Nilsson

Rywalizacja w Tour de Ski przeniosła się do niemieckiego Oberstdorfu gdzie odbyły się biegi łączone. Rosjanin Sergey Ustiugow odniósł kolejne zwycięstwo w zawodach i prowadzi w klasyfikacji Tour de Ski. Wśród pań triumfowała Stina Nilsson, która także objęła prowadzenie w cyklu.

Sergey Ustiugow nie ma sobie równych w tegorocznej edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski. Rosjanin odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem wygrał bieg łączony na 20 km. Dzisiejszy bieg był bardzo wyrównany. Od startu do mety zawodnicy biegli w zwartej grupie, a o miejscach na podium decydował sprinterski finisz. Ustiugow – jak przystało na lidera klasyfikacji sprinterskiej PŚ – nie zawiódł i wygrał z minimalną przewagą nad Martinem Johnsrudem Sundbym. Na trzecim miejscu finiszował Szwajcar Dario Cologna. Rosjanin dzięki trzeciemu zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Tour de Ski. Drugi jest Norweg Sundby, zaś trzecie miejsce zajmuje Kanadyjczyk Alex Harwey.

W rywalizacji kobiet w biegu łączonym na dystansie 10 km triumfowała Szwedka Stina Nilsson. To jej drugie zwycięstwo, wcześniej triumfowała w sprincie techniką dowolną. Drugie miejsce zajęła Jesscica Diggnis, a trzecia finiszowała Heidi Weng. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Nilsson objęła prowadzenie w klasyfikacji Tour de Ski. Dotychczasowa liderka tej klasyfikacji Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg finiszowała dopiero 13. ze stratą prawie 20 sekund do zwyciężczyni. Nie wystartowała fenomenalna Szwajcarka Nadine Faehndrich, która zajęła trzecie miejsce w eliminacjach sobotniego sprintu oraz była czwarta w noworocznym biegu na 5 km.

Bieg łączony 5+5 kobiet:
1. Stina Nilsson  (Szwecja)  27:23.8
2. Jessica Diggins  (Stany Zjednoczone)  +0.2
3. Heidi Weng  (Norwegia)  +1.5

Klasyfikacja generalna Tour de Ski kobiet po 3. etapie:
1. Stina Nilsson ( Szwecja) 43:01.3
2. Heidi Weng ( Norwegia)  +4.0
3. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +12.4

Bieg łączony 10+10 mężczyzn:
1. Sergey Ustiugow (Rosja) 48:40.4
2. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia) +0.6
3. Dario Cologna (Szwajcaria) +1.0

Klasyfikacja generalna Tour de Ski mężczyzn po 3. etapie:
1. Sergey Ustiugow (Rosja) 1:14:34.6
2. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia) +29.5
3. Alex Harwey (Kanada) +1:09.3

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password