Biegi narciarskie – TdS: Zwycięstwo Poltoranina, Cologna coraz bliżej końcowego triumfu

W Val di Fiemme oprócz pań rywalizowali także panowie, choć na nieco dłuższym dystansie – 15km techniką klasyczną. Najlepszy dzisiejszego popołudnia był reprezentant Kazachstanu – Alexey Poltoranin a liderem cyklu pozostał Szwajcar – Dario Cologna.

Bieg masowy na 15km techniką klasyczną, który był ostatnim akordem przed morderczą wspinaczką na słynny szczyt Alpe Cermis wygrał Kazach – Alexey Poltoranin. Czas, który uzyskał to (38:40.3). Na drugim miejscu linię mety minął Andrey Larkov z Rosji (38:40.7). Trzecie miejsce na podium zajął Kanadyjczyk – Alex Harvey, uzyskując wynik (38:41.2). Tuż za podium finiszował dotychczasowy lider Tour de Ski – Szwajcar Dario Cologna (38:42.6). Pozwoliło mu to jednak utrzymać ten status przed ostatnim etapem.