Biegi narciarskie: Therese Johaug wystąpi w Pjongczang? Jest wstępna kara

Jak informują norweskie media, Therese Johaug za przyjmowanie nieprzepisowych substancji została zawieszona na 14 miesięcy. Ominą ją zatem wszystkie najważniejsze imprezy w następnym roku. Jest jednak szansa, że norweska biegaczka wystąpi na zimowych igrzyskach w Pjongczang.

We wrześniu w organizmie Therese Johaug znaleziono klostebol, który jest sterydem anabolicznym. Norweżka stanowczo zaprzeczała stosowaniu nielegalnych substancji, argumentując, że Klostebol znajdował się w kremie Trofodermin, który – zgodnie z zaleceniem lekarza – stosowała na poparzone wargi.

Po żmudnym badaniu sprawy werdykt wydała Norweska Agencja Antydopingowa. Prawdopodobnie Therese Johaug zostanie zdyskwalifikowana na okres 14 miesięcy. Ostateczna decyzja zostanie ustalona przez Norweską Konfederację Sportu na początku stycznia przyszłego roku. Kara ma być liczona od daty zawieszenia, czyli od 18 października 2016 roku.

Johaug ominą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Do zawodów jedna z najlepszych norweskich biegaczek będzie mogła powrócić pod koniec 2017 roku, a zatem istnieje szansa, że wystąpi na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password