Bjoerndalen na cenzurowanym

biathlon_sochiJeden z najsłynniejszych biathlonistów wszech czasów, Ole Einar Bjoerndalen nie poddał się kontroli antydopingowej. Norwega czeka teraz proces składania wyjaśnień.

Zgodnie z procedurami antydopingowymi, każdy biathlonista ma obowiązek poinformować światową federację o planach treningowych i miejscu pobytu. Zalicza się do tego również każda ewentualna zmiana w przygotowaniach. Tymczasem 11. października Norwega nie zastano w austriackim kurorcie Obertillach, gdzie miał wówczas przygotowywać się do nowego sezonu.

Tłumaczenia Bjoerndalena oraz osób z jego otoczenia wskazują na roztargnienie 6-krotnego mistrza olimpijskiego. Norweg oznajmił, że zwyczajnie… zapomniał poinformować o zmianie swoich planów treningowych. O tym, czy światowa federacja uzna jego słowa za wiarygodne, dowiemy się za jakiś czas. Wiadomym jest, że pierwszy przypadek uniknięcia kontroli nie niesie za sobą poważniejszych konsekwencji, z dyskwalifikacją włącznie.

Ole Einar Bjoerndalen to 6-krotny mistrz olimpijski (4 złota zdobył w Salt Lake City). Na swoim koncie ma także 19 tytułów mistrza świata i 6 zwycięstw w końcowej klasyfikacji PŚ. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że swoją przebogatą karierę zakończy po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password