Bobsleje i skeleton – MŚJ i U23: Odległe lokaty polskich juniorów

W St. Moritz w miniony weekend odbywały się mistrzostwa świata juniorów (U26) i U23 w skeletonie i bobslejach. Najwięcej medali wywiozą ze Szwajcarii Niemcy, niespodziewane sukcesy odnotowali Rumuni i Chińczycy, natomiast nasi reprezentanci zajmowali odległe lokaty. 

Złoto w dwójkach juniorów, jak i w klasyfikacji U23 wywalczyła niemiecka osada Richard Oelsner/Alexander Schueller. Sensacyjny srebrny medal zdobyli Rumuni Mihai Tenteta Ciprian Daroczi. Do drugiego przejazdu zakwalifikowali się Jakub Stano i Adrian Kamiński, w łącznej klasyfikacji zajęli 20. miejsce ze stratą 1.91 sek do Niemców. Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki zajęli ostatnie, 27. miejsce.

W zawodach czwórek najlepsi okazali się także Niemcy. Zajęli nie tylko pięć czołowych miejsc w klasyfikacji juniorskiej (najlepszy był Pablo Nolte), ale dorzucili jeszcze złoto w kategorii U23 (Richard Olesner). Polacy jadący w składzie: Jakub Stano, Jakub Zakrzewski, Adrian Kamiński i Paweł Sarnecki zajęli ostatnie, osiemnaste miejsce w klasyfikacji juniorów, w łącznym czasie dwóch przejazdów tracąc do Nolte 3.2 sekundy.

Wśród juniorek niespodziewanie triumfowały Andrea Grecu i Florentina Iusco. Rumunki wyprzedziły Niemki Laurę Nolte i Lavinie Pittschaft oraz Kim Kalicki i Lenę Zalichowski. Nolte i Pittschaft wygrały klasyfikację U23, warto zwrócić uwagę na brąz chińskiej dwójki Qing Ying/Xinyi He. Jak widać Chińczycy już szykują się bardzo poważnie do igrzysk 2022, które rozegrane zostaną w Pekinie. Polki nie startowały.

Skeletonistki i skeletoniści ścigali się jedynie w kategoriach juniorskich. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Fernstaedt (Niemcy), wyprzedzając Rosjankę Julię Kanakinę i swoją koleżankę Sosanne Kreher. Polki nie startowały.

Wśród skeletonistów prym wiedli Rosjanie – wygrał Nikita Tregubov przed Vladislavem Marchenko. Brąz przypadł w udziale Niemcowi Felixowi Keisingerowi. Dwaj Poalcy startujący w zawodach nie awansowali do drugiego ślizgu. Michał Jakóbczyk stracił w pierwszym 2.89 sek do Tregubova i zajął 21. miejsce, Vladyslav Polyvach był 24. ze stratą 3.63

Wyniki:

Czwórki juniorzy:
1. Pablo Nolte (Niemcy)
2. Christoph Hafer (Niemcy)
3. Bennet Buchmueller (Niemcy)

18. Jakub Stano

Czwórki U23:
1. Richard Oelsner (Niemcy)
2. Michael Vogt (Szwajcaria)
3. Aleksandr Bredikhin (Rosja)

Dwójki juniorzy:
1. Richard Oelsner/Alexander Schueller (Niemcy)
2. Christoph Hafer/Tobias Schneider (Niemcy)
3. Benjamin Maier/Kilian Waalch (Austria)

20. Jakub Stano/Adrian Kamiński
27. Jakub Zakrzewski/Paweł Sarnecki

Dwójki U23
1. Richard Oelsner/Alexander Schueller (Niemcy)
2. Mihai Tenteta/Ciprian Daroczi (Rumunia)
3. Jonas Jannusch/Benedikt Hertel (Niemcy)

Dwójki juniorek:
1. Andrea Grecu/Florentina Iusco (Rumunia)
2. Laura Nolte/Lavinia Pittschaft (Niemcy)
3. Kim Kalicki/Lena Zelichowski (Niemcy)

Dwójki kobiet U23:
1.  Laura Nolte/Lavinia Pittschaft (Niemcy)
2. Polina Nazaruk/Victoria Shabalina (Rosja)
3. Qing Ying/Xinyi He (Chiny)

Skeleton juniorek:
1. Anna Fernstaedt (Niemcy)
2. Julia Kanakina (Rosja)
3. Susanne Kreher (Niemcy)

Skeleton juniorów:
1. Nikita Tregubov (Rosja)
2. Vladislav Marchenkov
3. Felix Keisinger (Niemcy)

21. Michał Jakóbczyk
24. Vladyslav Polyvach

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password