Bobsleje i skeleton: Ważne decyzje Kongresu IBSF

W belgijskim gencie obradował Kongres Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu. Podjął on kilka waznych decyzji, w tym o zmianie nazwy i logo federacji. Ponadto przyznano organizację mistrzostw świata w 2019 roku – otrzymało ją kanadyjskie Whistler.

logo bobslejeFederacja zarzeszająca sportowców występujących w bobslejach i skeletonie dotychczas nosiła nazwe FIBT (Federation Internationale de Bobsleigh i Tobogganing). Od dziś nazywa się ona IBSF (International Bobsleigh and Skeleton Federation) i ma nowe logo, które prezentujemy obok. To ostateczne ujednolicenie nazewnictwa, bo już od kilku lat nieoficjalnie i zamiennie używano obu nazw.

Kolejną ważną decyzją Kongresu IBSF był wybór gospodarza mistrzostw świata w 2019 roku. Do rywalizacji przystąpiły szwajcarskie St. Moritz, niemiecki Altenberg i kanadyjskie Whistler. W pierwszej rundzie głosowania odpadło St. Moritz, a w drugiej zdecydowanie zwyciężyło Whistler. Kanadyjski tor gościł uczestników igrzysk olimpisjkich w Vancouver w 2010 roku, regularnie odbywają się tam zawody Pucharu Świata. Poprzednio imprezę mistrzowską Kanada gościłą w 2005 roku.

Kongres swoją obcnością zaszczycił poprzedni prezydent MKOl, Jacques Rogge, który na stałe mieszka w Gencie.

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password