Bobsleje – ME: Sensacyjna mistrzyni

Sensacyjnie rozpoczęły się w Winterbergu zawody Pucharu Świata będące jednocześnie mistrzostwami Europy w bobslejach i skeletonie. Tytuł mistrzowski (i drugie miejsce w PŚ) wywalczyła Niemka Mariama Jamanka, która nigdy w karierze nie stała na podium zawodów poważnej rangi.

Jamanka jeżdżąca z rozpychającą Franziska Bertels w zawodach pucharu świata w tym sezonie zajmowała miejsca na początku pierwszej dziesiątki. największym jej sukcesem było 7. miejsce na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, nieźle też zaprezentowała się na mistrzostwach naszego kontynentu (96. miejsce). Dziś na doskonale znanym sobie torze w Winterbergu zaskoczyła wszystkich, w tym chyba i samą siebie. Po pierwszym ślizgu przewodziła i w klasyfikacji pucharowej i mistrzowskiej. W drugim przejeździe zaprezentowała się nieco gorzej, w klasyfikacji PŚ dała się wyprzedzić Amerykance Elanie Meyers, jednak przodownictwo w mistrzostwach Europy utrzymała bardzo pewnie.

Drugie miejsce w mistrzostwach Europy zajęła osada rosyjska – Nadieżda Siergiejewa i Anastazja Koczerzowa, które do Niemek straciły nieco ponad pół sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęły Austriaczki – Christina Hengster i Jennifer Onasanya.

W zawodach pucharu świata najlepsza okazała się Elana Meyers jadąca z Kehri Jones, drugie miejsce zajęły Jamanka i Drazek, trzecie kolejna osada amerykańska – Jamie Greubel Posr i Aja Evans.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po czterech zawodach prowadzi Kanadyjka Kailie Humhries, która dziś niespodziewanie była dopiero piąta z dorobkiem 834 punktów. 25 punktów traci Greubel Poser, 72 – Hengster. Mistrzyni Europy awansowała na 9. miejsce.

Tymczasem w St. Moritz twa Puchar Europy. W dzisiejszych zawodach męskich dwójek Jakub Stano i Bartłomiej Michalski zajęli 23. miejsce. Wygrali Oskars Melbardis i Daumants Dreiskens z Łotwy.

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>