Bobsleje – MŚ: Czwórka Lutego 26., mistrzostwo dla Melbardisa

W ostatnim dniu mistrzostw świata w skeletonie i bobslejach w austriackim Igls zakończono rywalizację w bobslejowych czwórkach. Polska załoga pilotowana przez Mateusza Lutego zajęła 26. miejsce. Zwyciężyli Łotysze z pilotem Oskarsem Melbardusem.

Rywalizacja bobslejowych czwórek była w tym roku szalenie ciekawa, jednak polska załoga w decydującej rozgrywce nie uczestniczyla. Mateusz Luty, Jakub Zakrzewski, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski od początku rywalizacji w sobotę plasowali się około 25. miejsca. W pierwszym ślizgu uzyskali 27. czas, w drugim 26. Na tym samym miejscu zakończyli pierwszy dzień rywalizacji. dzisiaj pojechali już tylko w jednym ślizgu, bo do czwartego, finałowego kwalifikowało się najlepszych 20 załóg. dziś Poalcy zusykali 24. czas, ale w klasyfikacji generalnej pozostali na miejscu 26. W mistrzostwach startowało 30 czwórek.

Walka o medale trwała do ostatnich minut. Po dwóch startach zdecydowanie prowadził francesco Friedrich. Niemiec wydawał się głównym kandydatem do złota, które byłoby szóstym mistrzostwem tego młodego pilota, ale pierwszym w czwórkach (trzy tytuły wywalczył w dwójkach, dwa w drużynach mieszanych). Jednak drugi dzień zawodów nie był dla niego udany – w trzecim przejeździe uzyskał czwarty czas, ale utrzymał przodownictwo w klasyfikacji generalnej. Ostro atakował za to piąty po pierwszym dniu Oskars Melbardis. Wygrał trzeci slizg i pzresunął się na drugą pozycję. W finałowym występie ponownie okazał się najlepszy i wraz ze swoimi załogantami wskoczył na najwyższy stopień podium. Friedrich uzyskał piąty czas, ale złoto stracił o 0.04 sekundy. To pierwszy tytuł mistrzowski dla łotysza, srebrnego medalisty olimpijskiegoi z Soczi, dwukrotnego brązowego medalisty mistrzostw globu w czwórkach.

Na najniższym stopniu podium stanął Szwajcar Rico peter, dla którego jest to pierwszy medal mistrzostw świata w karierze. W czołowej ósemce mistrzostw zmieściły się cztery osady niemieckie, jednak z całą pewnością kibice bobslei w tym kraju, a jest ich naprawdę dużo, zamieniliby to na jedno miejsce w czołówce – jedno, ale pierwsze.

Wyniki MŚw czwórkach TUTAJ

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>