Bobsleje – MŚ: Luty i Kossakowski daleko po pierwszym dniu

Tomasz Luty i Grzegorz Kossakowski nieco zawiedli w pierwszych dwóch ślizagach rozgrywanych w Igls mistrzostw świata w bobslejach. Polacy w połowie rywalizacji zajmują 25. miejsce.

Po ostatnich startach w pucharze świata spodziewaliśmy się występu naszej dwójki na poziomie czołowej dwudziestki. Jednak nasi reprezentanci pojechali słabiej, uzyskując w obu dzisiejszych ślizgach zbliżone czasy (52.37 i 52.50) i zajmując podobne miejsca (25. i 26.) W klasyfikacji po dwóch przejazdach Luty i Kossakowski zajmują 25. miejsce i będzie im szalenie trudno przesunąć się wyżej w trzecim ślizgu. Awans do ślizfu finałowego (czołowa dwudziestka osad) jest raczej mało realny.

Prowadzą osady niemieckie – na pierwszym miejscu są w połowie zawodów Johannes Lochner i Joshua Bluhm. Lochner to tegoroczny podwójny mistrz świata juniorów. Czyżby miala się powtórzyć historia z 2013 roku, kiedy Francesco Friedrich w jednym sezonie zdobył tytuły mistrzoswkie i wśród juniorów i wśród seniorów? Notabene Friedrich ze swoim załogantem Thorstenem Margisem traci do swoich rodaków raptem 0.15 i z walki o trzeci w karierze tytuł mistrzowski na pewno jeszcze nie zrezygnował. Na trzecim miejscu plasują się, ze stratą 0.17 sek. Oskars Melbardis i Daumants Dreiskens.

W zasięgu pozycji medalowych są jeszcze Szwajcarzy z pilotem Beatem Heftim, Kanadyjczycy Chrisa Springa i niespodzianka, zajmujący 6. lokatę Brytyjczycy Bruce Tasker i Joel Fearon. Daleko, daleko w klasyfikacji plasują się Maximilian Arnd i Steven Holcomb.

Jutro dwa ślizgi i rozdanie medali.

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password