Bobsleje: Niezły start polskiej osady na próbie przedolimpijskiej

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski startowali dziś w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w Pjongczang, będących jednocześnie próbą przedolimpijską. Nasza osada sklasyfikowana została na 16. miejscu, co należy uznać za niezły wynik.

Oczywiście głównym celem wyprawy naszej załogi do Korei Południowej było poznanie toru, na którym, miejmy nadzieję, za 11 miesięcy będą rywalizowali o olimpijskie… no o jak najlepsze miejsce na igrzyskach. W zawodach wystartowało aż 31 załóg z całego świata, w tym ekipy z Australii i Brazylii. W tym gronie Luty i Tylkowski spisali się dość dobrze. W pierwszym ślizgu uzyskali 15. czas przejazdu (50.84) i do prowadzących Niemcó tracili dokładnie 0.6 sek. Drugi przejazd naszej dwójki był minimalnie wolniejszy (50.92 sek), co spowodowało spadek o jedną lokatę.

W przedolimpijskiej próbie najlepsi okazali się Niemcy Francesco Friedrich i Torsten Margis, Na drugim miejscu rywalizację zakończyli Łotysze Kibermanis i Mikins. Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy Lochner i Bluh. Bardzo niewiele stracili do nich Koreańczycy Won i Seo, którzy po pierwszym ślizgu zajmowali nawet drugie miejsce, ale drugi przejazd zawalili. Na igrzyskach będą jednymi z głównych faworytów do medali. Wszak w bobslejach „własne ściany”, a dokładnie możliwość nieograniczonego treningu, są gospodarzom bardzo pomocne.

Klasyfikację generalną Pucharu Świata wygrał Friedrich przed Stevenem Holcombem i Won Yunjong. Mateusz Luty sklasyfikowany został na 24. pozycji.

Wcześniej rozegrano zawody kobiet. Najlepsze okazały się Amerykanki – pierwsze miejsce zajęła osada Jamie Greubel-Poser/Aja Evans, a drugie Elana Meyers-Taylor i Lolo Jones. Na najniższym stopniu podium stanęły Kanadyjki Alysia Rissling i Cynthia Appiah. Greubel-Poser zapewniłą sobie dzisiejszym zwycięstwem Puchar Świata, wyprzedzając o 14 punktów piątą dziś Kanadyjkę Kailie Humphries. Trzecia w generalce była Meyers-Taylor.

Bartosz Szafran4717 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.