Bobsleje – PE: Dalekie miejsca polskich osad

Mateusz Luty i jego załoga szykują się do jutrzejszego startu w zawodach Pucharu Świata w Altenebrgu, tymczasem pozostałe polskie osady rywalizowały dziś w Pucharze Europy w Innsbrucku. Jakub Stano i Adrian Kamiński zajęli 16. miejsce, Jakub Zakrzewski  i Paweł Sarnecki uplasowali się sześć lokat niżej.

Wczoraj w Innsbrucku za spraw Kamila Stocha był polski dzień. Piękna forma naszego skoczka narciarskiego nie natchnęła jednak na tyle polskich bobsleistów, by powalczyli oni o miejsca w czołówce zawodów Pucharu Europy. Jakub Stano i Adrian Kamiński w pierwszym ślizgu uzyskali 15.czas, co pozwoliło im na awans do przejazdu finałowego. W nim nasza załoga wykręciła 18. wynik, co spowodowało spadek w klasyfikacji końcowej na miejsce 16.

Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki zajęli w pierwszym ślizgu 22. miejsce i na tym zakończyli rywalizację na torze Igls. Na podium znalazły się trzy osady niemieckie – pilotowane przez Pablo Nolte, Bennetta Buchmuellera i Christopha Hafera. Zawody kobiet wygrała także Niemka, Christin Senkel.

Wyniki znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>