Bobsleje – PE: Dwie polskie czwórki w jednych zawodach!

Wczoraj i dziś w Koenigssee rozgrywano zawody Pucharu Europy bobslejowych czwórek. Osada Mateusza Lutego wczoraj byłą 13., dziś uplasowała się o jedno miejsce wyżej. Wydarzeniem historycznym z polskiego punktu widzenie był start drugiej naszej osady, pilotowanej przez Jakuba Stano.

W Koenigssee startowało 24 czwórek. W tym gronie Polacy w składzie Mateusz Luty, Kamil Masztak, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski w sobotę zajęli miejsce dokładnie w środku stawki. W pierwszym ślizgu nasza osada miała 11. czas, drugi, nieco słabszy przejazd, zepchnął ich na 13. miejsce. Jakub Stabno, Bartłomiej Michalski, Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki mieli w pierwszym ślizgu 25. wynik i do drugiego się nie zakwalifikowali.

W niedzielę Luty i jego załoganci mieli 10. wynik pierwszego występu, w drugim pojechali znów słabiej i spadli w klasyfikacji o dwa miejsca. Załoga Jakuba Stano była 23. Oba zawody wygrali Niemcy – w sobotę Pablo Nolte, dziś Christoph Hafer.

Gdyby dziś kończyły się olimpijskie kwalifikacje, do Pjongczangu pojechałaby jedna polska dwójka, ale do końca okresu kwalifikacyjnego został ponad miesiąc. W klasyfikacji Pucharu Europy Luty jest w tym momencie 11., a Stano 25.

Bartosz Szafran4743 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>