Bobsleje – PE: Luty i Tylkowski na siódmej lokacie

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski, marzący o starcie na igrzyskach w Pjongczang sezon olimpijski rozpoczęli od siódmego miejsca w Pucharze Europy rozgrywanym na olimpijskim torze w Lillehammer. Dwie nasze pozostałe osady daleko.

Polskie bobsleje dynamicznie się rozwijają. Niedawno, po wielu latach przerwy, rozegrano w Siguldzie mistrzostwa Polski, w których wystartowało pięć dwuosobowych osad. Dziś w Lillehammer w Pucharze Europy zaprezentowały się trzy polskie dwójki. Dobrze spisała się osada mistrzów Polski Mateusz Luty i Krzystzof Tylkowski, która zajęłą 7. miejsce. Para, która mierzy w start w Pjongczangu, w pierwszym ślizgu uzyskała siódmy wynik. Czas drugiego przejazdu był nieco dłuższy (52.05 vs 51.85), lecz był piątym rezultatem tej serii. W klasyfikacji łącznej dwóch występów nasza dwójka była siódma. Do triumfujących Szwajcarów Polacy stracili 0.76 sekundy.

Jakub Stano i Paweł Sarnecki uplasowali się na 18. miejscu, tracąc do najlepszych blisko 2.5 sekundy. W pierwszym ślizgu 21. miejsce zajęli natomiast Jakub Zakrzewski i Arnold Zdębiak, nie kwalifikując się do drugiego przejazdu.

W zawodach startowały 22 osady, wygrali Szwajcarzy Clemens Bracher i Michael Kuonen przed Niemcami Richardem Oelsnerem i Alexandrem Schuellerem. Konkurencję kobiet wygrały Austriaczki Katrin Beierl i Jennifer Onasanya. Jutro w Lillehammer drugie zawody cyklu.

Wyniki dwójki mężczyzn:
1. Clemens Bracher i Michael Kuonen (Szwajcaria)
2. Richard Oelsner i Alexander Schueller (Niemcy)
3. Romain Heinrich i Lionel Lefebvre (Francja)

7. Mateusz Luty iKrzystzof Tylkowski
18. Jakub Stano i Paweł Sarnecki
21. Jakub Zakrzewski i Arnold Zdębiak

 

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password