Bobsleje – PE: Luty i Tylkowski tuż za podium

Wczoraj było miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki, dziś Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli czwarte miejsce w zawodach dwójek w ramach bobslejowego pucharu Europy. Do podium stracili 0.11 sek.

Embed from Getty Images

Bardzo niewiele zabrakło Mateuszowi i Krzysztofowi do podium Pucharu Europy w Lillehammer. W pierwszym ślizgu na olimpijskim torze nasza załoga wykręciła trzeci czas i do prowadzących Szwajcarów Clemensa Brachera i Michaela Kuonena traciła tylko 0.25 sek. Niestety drugi ślizg był mniej udany (piąty wynik) i Polaków zdołali wyprzedzić Niemcy Christoph Hafer i Philipp Schneider.

Słabiej spisały się nasze dwie pozostałe załogi, Jakub Stano i Łukasz Miedzik w pierwszym ślizgu mieli 20. wynik, w drugim 17. i przesunęli się na 19. pozycję. Jakub Zakrzewski i Mateusz Grudzień w pierwszym przejeździe uzyskali 21. rezultat i na tym zakończyli norweski start.

Wyniki:
1. Clemens Bracher i Michael Kuonen (Szwajcaria)
2. Bennet Buchmueller i Issam Ammour (Niemcy)
3. Christoph Hafer i Philipp Schneider (Niemcy)
4. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski

19. Jakub Stano i Łukasz Miedzik
21. Jakub Zakrzewski i Mateusz Grudzień

 

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password