Bobsleje – PE: Luty i Tylkowski tym razem na 10. miejscu

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Koenigssee jest gospodarzem kolejnych zawodów Pucharu Europy bobsleistów. Z trzech polskich dwójek najlepiej spisali się dziś Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski, zajmując 10. miejsce.

W niemieckim Koenigssee obsada była mocniejsza niż na poprzednich zawodach – część zawodników, którzy startowali w amerykańskiej części pucharu świata zdążyła już wrócić i aktywnie próbuje się przestawić na czas europejski. Jeden z nich wygrał zawody, mowa tu o Niemcu Johannesie Loechnerze, który wraz z Joshuą Bluhmem miał zdecydowanie najlepsze czasy w obu ślizgach.

Triumfatorzy poprzednich zawodów dwójek, Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski tym razem pojechali nieco słabiej. W pierwszym ślizgu uzyskali 11. czas, w drugim nieznacznie się poprawili i awansowali do czołowej dziesiątki. W łącznym rozrachunku do Loechnera stracili sporo – 1.21 sek.  Dwie pozostałe nasze osady nie awansowały do drugiego ślizgu. Jakub Zakrzewski i Arnold Zdebiak uzyskali 26. wynik pierwszego przejazdu, zaś Jakub Stano i Paweł Sarnecki 28.

Wyniki:
1. Johannes Loechner/Joshua Bluhm (Niemcy)
2. Dominik Dvorak/Jakub Nosek (Czechy)
3. Benjamin Maier/Kilian Walch (Austria)

10. Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski
26. Jakub Zakrzewski/Arnold Zdebiak
28. Jakub Stano/Paweł Sarnecki

Bartosz Szafran4838 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password