Bobsleje – PE: Nasze osady w drugiej dziesiątce

Zawodami Pucharu Europy w Siguldzie rozpoczęli sezon polscy bobsleiści. Inauguracja nie wypadła rewelacyjnie – osada Luty/Tylkowski zajmowała miejsca 13. i 14, zaś Stano i Michalski byli 19. w sobotę i dziś. Dominowali gospodarze.

Bobsleiści rywalizowali o punkty Pucharuu Europy w Siguldzie dwa razy – czoraj i dziś. Na Łotwie, ze względów bezpieczeństwa nie startują czwórki. Na stracie mieliśmy dwie polskie osady – doświadczonych już Mateusza Lutego i Krzysztofa Tylkowskiego oraz kompletnych nowicjuszy, Jakuba Stano i Bartłomieja Michalskiego. Oczywiście lepiej spisali się ci pierwsi – w sobotę zajęli 14. miejsce ze stratą 2.66 sekundy do triumfatorów, w niedzielę byli na mecie o jedną lokatę wyżej. Stano i Michalski w obu zawodach zajmowali miejsca 19. – startowało 20 załóg, straty naszej osady przekraczały i to zdecydowanie 10 sekund.

Dla reprezentantów Polski, pierwsze zawody sezonu nie były łatwe. Lider naszych pilotów – Mateusz Luty startował z kontuzją stopy. Krzysztof Tylkowski zdany był na starcie wyłącznie na siebie, ale i tak z tego elementu przejazdu możemy być dumni – w pojedynkę uzyskiwał czasy 5.42 – 5.48 – 5.51 – 5.53 i to musi budzić respekt i szacunek!

Na swoim torze dwukrotnie triumfowała zaloga Oskars Kibermanis/Matiss Mikins. Na miejscach drugim i trzecim zamieniali się Łotysze Ugis Zalmis i Raivis Zirups oraz Niemcy Richard Oelsner i Alexander Schueller. W Siguldzie rozegrano także zawody kobiet, w których dwukrotnie trium,fowała Belgijka Elfje Willemsen.

W przyszłym tygodniu kolejne zawody Pucharu Europy w Koenigssee.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password