Bobsleje – PŚ: Amerykańsko-kanadyjski przekładaniec

Amerykanie i Kanadyjczycy zdominowali drugie w tym sezonie zawody pucharu świata w bobslejowych dwójkach. Najlepszy okazał się Codie Bascue, wyprzedzając Justina Krippsa i Justina Olsena.

Wczoraj bobsleiści z kontynentu amerykańskiego byli bardziej gościnni. Pozwolili Nico Waltherowi na zwycięstwo, a dziś nikogo z Auropy czy Azji nie wpuścili do czołowej piątki. Najlepsza w obu ślizgach po olimpijskim torze w Lake Placid była dziś osada Codie Bascue i Samuel McGuffie. Jak widać hamulcowy to bardzo ważny element dwójki, bo wczoraj Bascue z innym partnerem był trzeci.

Nieco ponad 0.1 sek w łącznym czasie dwóch przejazdów stracili Kanadyjczycy Justin Kripps i Alexander Kopacz, dokłądnie 0.4 sekundy gorsi byli od triumfatorów Amerykanie Justin Olsen i Evan Weinstock. Na kolejnych miejscach uplasowali się Nick Cunningham i Chris Spring. Dopiero na szóstej pozycji znajdujemy pierwsze nazwiska spoza koalicji amerykańsko-kanadyjskiej. Mowa tu o Niemcach Johannesie Lochnerze i Christopherze Weberze. Wczorajszy triumfator, Nico Walther był dziś dziewiąty. Polacy nie startowali.

Bascue został nowym liderem pucharu świata, wyprzedza obecnie Krippsa i Cunninghama. Walther jest czwarty.

Wyniki:

1. Codie Bascue/Samuel McGuffie (USA)
2. Justin Kripps/Alexander Kopacz (Kanada)
3. Justin Olsen/Even Weinstock (USA)
4. Nick Cunningham/Ryan Bailey (USA)
5. Chris Spring/Jesse Lumsden (Kanada)
6. Johannes Lochner/Christopher Weber (Niemcy)

Klasyfikacja PŚ pilotów:

1. Codie Bascue (USA) 425 pkt
2. Justin Kripps (Kanada) 402 pkt
3. Nick Cunningham (USA) 402 pkt
4. Nico Walther (Niemcy) 377 pkt
5. Justin Olsen (USA) 376 pkt
6. Chris Spring (Kanada) 352 pkt

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password