Bobsleje – PŚ: Czwórka najpierw świetnie, potem znacznie gorzej

Huśtawkę nastrojów przeżyli Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Łukasz Miedzik i Arnold Zdębiak, którzy w kolejnych zawodach pucharu świata w Altenbergu w pierwszym ślizgu zajęli 11. miejsce, by po drugim spaść na 18. Start na igrzyskach przez kilkadziesiąt minut był na wyciągnięcie ręki…

Pierwszy przejazd naszej czwórki był niemal perfekcyjny, Luty i koledzy uzyskali czas o 0,64 gorszy od najlepszych dziś Niemców Nico Walthera i 0,04 sek do czołowej dziesiątki. Mało tego, zdobycz punktowa za 11. miejsce pozowliłaby Lutemu przeskoczyć w rankingu IBSF Słowaka Radka Matouska i zbliżyć się na krok od olimpijskiej przepustki.

Pełni nadziei oczekiwaliśmy na drugi przejazd, niestety w nim z jednej strony nasza ekipa spisała się słabiej, z drugiej bezpośredni rywale poprawili swoje czasy. W efekcie Mateusz Luty spadł w klasyfikacji zawodów aż o siedem miejsc. Niestety oznaczało to znacznie mniejszy dorobek punktowy w rankingu – dokładnie o 56 punktów uboższy. Najbardziej z tego ucieszyli się nie startujący w Altenbergu Słowacy (wczoraj zajęli 9. miejsce w pucharze Europy w Igls), którzy mają 45 punktów przewagi nad Polakami i jako ostatni z Europy kwalifikują się na wyjazd do Pjongczangu.

Do zamknięcia rankingu olimpijskiego pozostał tydzień. W następny weekend będziemy świadkami bobslejowego szaleństwa, które zadecyduje o podziale kwalifikacji. W Sankt Moritz Puchar Świata, a w Winterbergu Puchar Europy – ich wyniki o wszystkim zadecydują.

Dziś najlepsi byli Niemcy – wygrał Nico Walther przed Francesco Friedrichem.

Wyniki:
1. Nico Walther (Niemcy)
2. Francesco Friedrich (Niemcy)
3. Oskars Kibermanis (Łotwa)
4. Justin Kripps (Kanada)
5. Johannes Lochner (Niemcy)
6. Alexander Kasjanov (Rosja)
… 18. Mateusz Luty

 

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password