Bobsleje – PŚ: Kailie Humphries i Nico Walther z pierwszymi pucharowymi triumfami w sezonie

Wcześniej skeletonistki, a wieczorem bobsleistki i bobsleiści zainaugurowali sezon olimpijski. W pierwszych tegorocznych zawodach pucharu świata rozgrywanych w Lake Placid triumfowały dwójki pilotowane przez Kanadyjkę Kailie Humphries oraz Niemca Nico Walthera.

Po pierwszym ślizgu dwójek pań na prowadzeniu była Kanadyjka Kailie Humphries. Mistrzyni olimpijska z Vanouver i Soczi, mierząca z całą pewnością w historyczne trzecie olimpijskie złoto, jeżdżąca dziś z Melissą Lotholz wyprzedzała o kilkanaście sekund dwa duety amerykańskie, z którymi rywalizowała o najwyższe laury w ostatnich latach – Jamie Greubel Poser z Ają Evans oraz Elanę Meyers Taylor z Lauren Gibbs. Na kolejnych miejscach plasowały się dwa boby niemieckie, pilotowane przez Stephanie Schneider i Mariamę Jamankę.

W drugim ślizgu doszło do przetasowań w stawce. Schneider zaliczyła świetny ślizg, w przeciwieństwie do Greubel Poser, dzięki czemu Niemka wskoczyła na podium. Bardzo dobry przejazd zaliczyła Meyers Taylor, pewnie broniąc pozycji wiceliderki. Humphries pojechałą słabiej niż w pierwszym ślizgu, ale zdołała zachować 3 setne sekundy przewagi i zapisała na koncie pierwsze pucharowe zwycięstwo w tym sezonie.

Wyniki

1. Kailie Humphries/Melissa Lotholz (Kanada)
2. Elana Meyers Taylor/Lauren Gibbs (USA)
3. Stephanie Schneider/Lisa Buckwitz (Niemcy)
4. Jamie Greubel Poser/Aja Evens (USA)
5. Mariama Jamanka/Erline Nolte (Niemcy)
6. Christine de Bruin/Cynthia Appiah (Kanada)

Przebieg zawodów dwójek męskich był dość zaskakujący. Na początku sezonu w słabej formie wydają się być niektórzy z tych, którzy rządzili w poprzednich latach – Niemcy Francesco Friedrich i Johannes Lochner, Łotysz Oskars Melbardis, czy też Kanadyjczyk Chris Spring. Bez rewelacji zaprezentowali się Rosjanie i Koreańczycy, którzy jako gospodarze są stawiani wśród faworytów igrzysk. Na prowadzeniu był niemiecki duet Nico Walther – Christian Poser, wyprzedzając Szwajcarów Rico Petera i Simona Friedli o jedną setną sekundy oraz o dziewięć Amerykanów Nicka Cunninghama i Ryana Baileya. W pierwszej szóstce mieściły się jeszcze osady pilotowane przez Kanadyjczyka Justina Crippsa oraz Amerykanów Codie Bascue i Justina Olsena.

W drugim ślizgu poprawił się tak Friedrich, awansując do czołowej dziesiątki zawodów. Sztuka nie udała się Melbardisowi i Lochnerowi, ale o zwycięstwo walczyli inni. Świwetny ślizg zanotował Codie Bascue, dzięki czemu przesunął się na miejsce na najniższym stopniu podium, wyprzedzając Justina Krippsa i Justina Olsena oraz Rico Petera, który o drugim przejeździe wolałby zapewne szybko zapomnieć – to był 16. czas tej serii, co zepchnęło Szwajcara tuż za podium. Bardzo pewnie pojechał za to Walther, zapewniając sobie tym samym pierwszy w karierze pucharowy triumf w dwójkach (wygrywał natomiast w czwórkach).

Jutro w Lake Placid bobsleiści ponownie powalczą o punkty w dwójkach, wcześniej na olimpijskim torze zobaczymy skeletonistów.

Wyniki:

1. Nico Walther/Christian Poser (Niemcy)
2. Nick Cunningham/Ryan Bailey (USA)
3. Codie Bascue/Carlo Valdes (USA)
4. Rico Peter/Simon Friedli (Szwajcaria)
5. Justin Kripps/Jesse Lumsden (Kanada)
6. Justin Olsen/Steven Langton (USA)

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password