Bobsleje – PŚ: Luty i Kossakowski 17. na inaugurację

W Altenbergu rozpoczął się sezon pucharu świata w bobslejach i skeletonie. W pierwszych zawodach dwójek 17. miejsce zajęli Tomasz Luty i Grzegorz Kossakowski. Na czołowych miejscach bez istotnych zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Luty ostatni tydzień spędził na treningach w Altenbergu i „dopasowywaniu” optymalnego hamulcowego do swojej załogi. Padło na Kossakowskiego. Po cichu liczyliśmy na dobry start naszej załogi, bo uzyskiwane na treningach wyniki były obiecujące. W zawodach było już nieco gorzej, ale 17. miejsce należy uznać za wynik przyzwoity. Po pierwszym ślizgu nasz bob zajmował 18. miejsce w stawce 23 załóg, co dało mu spokojny awans do drugiego ślizgu. Tam Polacy pojechali jeszcze szybciej i awansowali o jedną lokatę.

Wygrali Niemcy pilotowani przez Francesco Friedricha przed Łotyszami Oskarsa Melbardisa i kolejną załogą niemiecką dowodzoną przez Maximilliana Arndta. Wczoraj i dziś w Altenbergu rywalizowali też skeletoniści i bobsleistki. W kobiecych dwójkach triumf zanotowałą Kailie Humphries. Kanadyjka miała nieudany poprzedni sezon, ale wydaje się, że wraca do formy, która dawała jej olimpijskie triumfy. Zawody w skeletonie wygrała Brytyjka Laura Deas oraz niezmordowany Łotysz Martins Dukurs. Jutro, na zakończenie zawody czwórek, w których pojedzie załoga pilotowana przez Tomasza Lutego.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password