Bobsleje – PŚ: Luty i Tylkowski w dziesiątce!

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zanotowali dziś najlepszy występ w zawodach Pucharu świata w tym sezonie. W Altenbergu nasza osada zajęła 9. miejsce (w drugim ślizgu Polacy uzyskali szósty czas) i prawie na 100% zapewniła sobie start na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Zawody w Altenbergu były przedostatnimi przed zamknięciem 14 stycznia rankingu olimpijskiego. Już po grudniowych zawodach wiedzieliśmy, że tylko bardzo niekorzystny układ zdarzeń może pozbawić naszą dwójkę startu na igrzyskach. Dzisiejszy świetny start w zasadzie w 100% zapewnił Mateuszowi i Krzysztofowi wyjazd do Korei. Oczywiście kwalifikacja jest dla kraju, a nie imienna, ale trudno sobie wyobrazić, by na igrzyska pojechała inna nasza dwójka.

W pierwszym dzisiejszym ślizgu Polacy uzyskali 13. czas tracąc do najlepszych Kanadyjczyków 0.62 sek. Znakomicie pojechali w drugim ślizgu, uzyskując siódmy czas (tylko 0.24 sek straty do triumfatorów) i przesuwając się na 10. miejsce w klasyfikacji końcowej. Ostatecznie Polacy przesunęli się na miejsce 9. po dyskwalifikacji Niemca Nico Walthera. Kolejne zwycięstwo zanotowała kanadyjska dwójka Justin Kripps i Alexander Kopacz (najlepsze wyniki obu przejazdów) wyprzedzając Niemców Francesco Friedricha i Łotyszy Oskarsa Kibermanisa.

Wyniki:
1. Justin Kripps i Alexander Kopacz (Kanada)
2. Francesco Friedrich i Martin Grothkopp (Niemcy)
3. Oskars Kibermanis i Matiss Mikins (Łótwa)
4. Nick Poloniato i Neville Wright (Kanada)
5. Alexey Stulnev i Ilya Malykh (Rosja)

9. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski

W rozegranych wcześniej zawodach kobiet triumfowała dwukrotna mistrzyni olimpijska, Kanadyjka Kailie Humphries z Phylicią George przed Amerykankami Jamie Greubel Poser i Ają Evans oraz Niemkami Anną Koehler i Anniką Drazek.

Tymczasem w Innsbrucku rozegrano zawody Pucharu Europy czwórek. Jakub Stano, Jakub Zakrzewski, Adrian Kamiński i Paweł Sarnecki zajęli w nich ostatnie, dwudzieste miejsce. Triumfowali Szwajcarzy pilotowani przez Clemensa Brachera.

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password