Bobsleje – PŚ/ME: Słaby występ naszej osady w Innsbrucku

W ten weekend na olimpijskim torze w Igls nieopodal Innsbrucka rozgrywane są kolejne zawody Pucharu Świata w bobslejach, będące jednocześnie mistrzostwami Europy za rok 2018. Polska dwójka Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zanotowała dziś niezbyt udany występ.

Zawody w Innsbrucku, w których wystartowały 25 dwójki, miały niezwykle wyrównany przebieg. Dość powiedzieć, że Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski w pierwszym ślizgu stracili tylko 58 setnych sekundy do Francesco Friedricha i Torstena Margisa z Niemiec, a mimo to zostali sklasyfikowani dopiero na 23. miejscu i nie zakwalifikowali się do drugiego ślizgu.

Wspomniani Friedrich i Margis byli najlepsi w obu ślizgach i zasłużenie zdobyli maksimum punktów pucharu świata i złote medale mistrzostw Europy. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się Kanadyjczycy Justin Kripps i Nick Poloniato. Srebro czempionatu Europy wywalczyli Szwajcarzy Clemens Bracher i Michael Kuonen, dla których to pierwsze podium imprezy mistrzowskiej. Piąte miejsce w PŚ i brąz mistrzostw Europy dla Niemców Johannesa Lochnera i Joshiu Bluhma.

Wyniki PŚ:
1. Francesco Friedrich i Torsten Margis (Niemcy)
2. Justin Kripps i Jesse Lumdsen (Kanada)
3. Nick Poloniato i Lescalles Brown (Kanada)
4. Clemens Bracher i Michael Kuonen (Szwajcaria)
5. Johannes Lochner i Joshua Bluhm (Niemcy)
6. Nick Cunningham i Hakeem Abdul-Saboor (USA)

23. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski

Wyniki ME:
2. Clemens Bracher i Michael Kuonen (Szwajcaria)
3. Johannes Lochner i Joshua Bluhm (Niemcy)

17. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski

Zawody dwójek kobiet wygrały Niemki Stephanie Schneider i Annika Drazek przed Amerykankami Elaną Meyers-Taylor i Kehri Jones oraz Marianną Jamanką i Lisą Buckwitz z Niemiec. Niemki w całości zajęły podium mistrzostw naszego kontynentu, bo brązowe krążki wywalczyły Anna Koehler i Ann Christin Strack.

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>