Bobsleje – PŚ: Nico Walther wygrywa w Koenigssee, Johannes Lochner z Pucharem

Nico Walther wygrał zamykające sezon zawody pucharu świata bobslejowych czwórek rozegrane w Koenigssee. W klasyfikacji generalnej triumfował także Niemiec – Johannes Lochner. 

Po pierwszym ślizgu na czele były trzy osady niemieckie. Najszybsza była czwórka pilotowana przez Nico Walthera, za nimi plasowali się Johannes Lochner i jego koledzy, na trzecim była ekipa Francesco Friedricha. Identyczny czas uzyskali Austriacy pilotowani przez Benjamina Maiera. W czołowej szóstce mieściły się jeszcze dwie osady łotewskie z pilotami Oskarsem Melbardisem i Oskarsem Kibermanisem.

Drugi ślizg obrócił klasyfikację. Nico Walther pojechał znów najlepiej z całej stawki i pewnie utrzymał prowadzenie. Posypali się jednak jego koledzy – Lochner spadł na miejsce czwarte, a Friedrich aż na szóste. Skorzystali na tym Maier, który dzięki trzeciemu wynikowi przejazdu wskoczył na drugie miejsce oraz Melbardis, wdrapując się na najniższy stopień podium. Kibermanis był piąty, za czołową szóstkż znakomici Kanadyjczycy – Justin Kripps i Chris Spring.

Na pierwszych trzech miejscach w klasyfikacji generalnej sklasyfikowani zostali piloci niemieccy: Lochner przed Friedrichem i Waltherem. Mateusz Luty zajął 27. miejsce.

Wyniki:
1. Nico Walther (Niemcy)
2. Benjamin Maier (Austria)
3. Oskars Melbardis (Łotwa)
4. Johannes Lochner (Niemcy)
5. Oskars Kibermanis (Łotwa)
6. Francesco Friedrich (Niemcy)

Klasyfikacja generalna:
1. Johannes Lochner (Niemcy) 1652 okt
2. Francesco Friedrich (Niemcy) 1468 pkt
3. Nico Walther (Niemcy) 1421 pkt
4. Justin Kripps (Kanada) 1420 pkt
5. Oskars Melbardis (Łotwa) 1322 pkt
6. Chris Spring (Kanada) 1288 pkt

27. Mateusz Luty 249 pkt

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password