Bobsleje – PŚ: Niemcy najbardziej zadowoleni po Altenbergu

Od piątku na torze w Altenbergu o punkty pucharu świata rywalizowali bobsleiści i bobsleistki. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli gospodarze, którzy triumfowali i w dwójkach i w czwórkach. Wśród pań najlepsza była Kailie Humphries. Polacy nie startowali. 

W sobotniej rywalizacji dwójek rozegrano tylko jeden ślizg. W drugim na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne. Na własnym torze najlepsza okazała się osada niemiecka – Francesco Friedrich i Martin  Grothkopp. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Rosjanie Aleksander Kasjanow i Aleksiej Puszkariew, tracąc do triumfatorów 0.64 sek. Na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy Łotyszy – Oskarsa Kibermanisa i Matissa Mikinisa. Na dalszych miejscach ukończyli start Beat Hefti, Steven Holcomb i wracający na tory po długiej przerwie Oskars Melbardis. W klasyfikacji pucharu świata prowadzi piąty w Altenbergu Koreańczyk Won Yunjong przed Kasjanowem i Rico Peterem ze Szwajcarii.

Dzisiejsze zawody czwórek odbyły się już w całości bez przeszkód, a gospodarze znó mieli najwięcej powodów do radości. Triumfowała osada pilotowana przez Johannesa Lochnera, trzeci łączny czas uzyskała czwórka Friedricha. Niemców przedzieliła tylko osada rosyjska z pilotem Aleksandrem Kasjanowem. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pucharu po trzech zawodach jest Peter przed Kasjanowem i Holcombem.

W piątkowych zawodach kobiet triumfowała Kanadyjka Kailie Humphries w osadzie z Melissą Lotholz. Kanadyjska mistrzyni olimpijska wyprzedziła o 0.7 sekundy Elanę Taylor i Kehri Jones z USA. Na najniższym stopniu podium stanęły Austriaczki Christina Hengster i Sanne Dekker. Humphries przewodzi klasyfikacji pucharowej, druga jest Jamie Greubel z USA, trzecia Hengster.

Pucharowa karuzela przenosi się do Winterbergu, gdzie zawody Pucharu Świata będą połączone z mistrzostwami Europy. Wystartują w nich Polacy – Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Łukasz Miedzik i Jakub Zakrzewski.

Bartosz Szafran4791 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Arnold

Arnold Zdebiak

Grzegorz

Grzegorz Kossakowski

Łukasz

Łukasz Miedzik

Krzysztof

Krzysztof Tylkowski

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password