Bobsleje – PŚ: Nocne zwycięstwa Greubel-Poser i Walthera

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Kawalkada pucharu świata bobsleistów przeniosła się w tym tygodniu z Lake Placid na inny amerykański olimpijski tor w Park City. Dziś rozegrano zawody dwójek kobiet, w których triumfowała Amerykanka Jamie Greubel-Poser oraz czwórek, wśród których najlepsza okazała się osada pilotowana przez Niemca Nico Walthera.

Mgła i opady śniegu zmusiły organizatorów do przesunięć w harmonogramie zawodów pucharowych. Zamiast popołudniu amerykańskiego czasu, wszystkie ślizgi odbyły się już po zmroku, co rywalizacji na pewno przysporzyło uroku.

Po raz pierwszy w tym sezonie zobaczyliśmy rywalizację czwórek (w Lake Placid dwa razy startowały dwójki, w Park City jutro znów wystartują kwartety). U progu olimpijskiego sezonu mieliśmy kilka niespodzianek. Po pierwszym ślizgu na prowadzeniu były dwa niemieckie boby, pilotowane przez Jochannesa Lochnera i Nico Walthera, czego oczywiście za zaskoczenie uznać nie można. Na pewno sensacyjnie wyglądało trzecie miejsce osady brytyjskiej Lamina Deena, choć ten bardzo lubi tor w Utah, gdzie dwa razy triumfował w zawodach Pucharu Ameryki Północnej. Warto podkreślić, że różnica między pierwszą a ostatnią załogą ślizgu nie przekroczyła sekundy!

W drugim ślizgu atak przypuścili Kanadyjczycy. Najwięcej zyskał Justin Kripps, który dzięki najszybszemu przejazdowi przesunął się z pozycji 10. na drugi stopień podium. Z czwartego na trzecie miejsce przesunęła się osada pilotowana przez Chrisa Springa. Lider po pierwszym ślizgu pojechał minimalnie gorzej, ale w tych szalenie wyrównanych zawodach kosztowało to go spadek tuż za podium. Godnie zastąpił go reprezentacyjny kolega Nico Walther, który w ten sposób do zwycięstwa w dwójkach w Lake Placid dorzucił drugi pucharowy triumf w olimpijskim sezonie. Na kolejnych lokatach mieliśmy Łotysza Oskarsa Melbardisa i trzeciego z Kanadyjczyków, Nicka Poloniato, dla którego szóste miejsce jest życiowym wynikiem.

Wyniki:

1. Nico Walther (Niemcy)
2. Justin Kripps (Kanada)
3. Chris Spring (Kanada)
4. Jochannes Lochner (Niemcy)
5. Oskars Melbardis (Łotwa)
6. Nick Poloniato (Kanada)

Podobnie jak przed tygodniem losy wygranej w zawodach kobiecych dwójek rozstrzygnęły się między Amerykankami, Niemkami i Kanadyjką Kailie Humphries. Po pierwszym ślizgu na prowadzeniu były Jamie Greubel Poser i Laureen Gibbs, wyprzedzając o 0.1 sekundy Kailie Humphries i Melissę Lotholz oraz o 0.17 sekundy Elanę Meyers Taylor i Lolo Jones. Tuż za nimi plasowała się trzecia osada USA Brittany Reibolt i Aja Evans oraz dwie osady niemieckie: Stephanie Schneider i Lisa Buckwitz oraz Mariama Jamanka i Erline Nolte.

W drugim ślizgu ukląd w czołówce nie uległ w zasadzie zmianie. Jedynie przetasowanie nastąpiło na miejscach 4-5, gdzie Niemki wyprzedziły minimalnie Amerykanki. Jamie Greubel Poser utrzymała minimalną przewagę nad Humphries i tak oto w pojedynku USA – Kanada mamy w tym sezonie wynik remisowy 1:1.

Wyniki:

1. Jamie Greubel Poser i Laureen Gibbs (USA)
2. Kailie Humphries i Melissa Lotholz (Kanada)
3. Elana Meyers Taylor i Lolo Jones (USA)
4. Stephanie Schneider i Lisa Buckwitz (Niemcy)
5. Brittany Reibolt i Aja Evans (USA)
6. Mariama Jamanka i Erline Nolte (Niemcy)

 

Bartosz Szafran4843 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password