Bobsleje – PŚ: Olimpijska kwalifikacja przypieczętowana

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 12. miejsce w kolejnych zawodach pucharu świata bobslejowych dwójek, rozegranych w St. Moritz. Jednocześnie ostatecznie zapewnili sobie start na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Luty i Tylkowski kwalifikację mieli w zasadzie w kieszeni już w grudniu, ale oficjalnie ranking olimpijski zamknięto dziś. Mateusz Luty znalazł się w nim na wysokim, siedemnastym miejscu i zapewnił naszemu krajowi start jednej dwójki w Pjongczangu. Kwalifikacja jest dla kraju, ale z całą pewnością do Korei pojedzie ta dwójka, która dziś zajęła 12. miejsce w St. Moritz.

Szczególnie, że pierwszy ślizg pokazał, że możliwości naszej pary sięgają czołowej ósemki igrzysk. Luty i Tylkowski pojechali nieomal perfekcyjnie, do liderów po pierwszym ślizgu, Niemców Francesco Friedricha i Thorstena Margisa stracili tylko 0.31 sekundy i sklasyfikowani byli na 9. miejscu. W drugim ślizgu na najpiękniejszym z bobslejowych torów, naturalnie mrożonym, położonym wśród lasów, między którymi odsłaniają się zapierające dech w piersiach alpejskie widoki, nasz duet spisał się gorzej. Uzyskał 13. czas i spadł w klasyfikacji generalnej na 12. miejsce.

Generalne sukcesy święcili Niemcy. Najlpesi okazali się Nico Walther i Christain Poser, wyprzedzając nieznacznie Fiedricha i Margisa oraz Johannesa Lochnera i Christophera Webera.

Ostateczny kształt kwalifikacji olimpijskich w dwójkach:
3 załogi: Niemcy, Kanada, USA
2 załogi: Łotwa, Olimpijczycy z Rosji, Szwajcaria, Austria, Chiny, Czechy
1 załoga: Polska, Francja, Monaco, Rumunia, Brazylia. Australia, Wielka Brytania, Chorwacja, korea Południowa

W zawodach dwójek kobiet najlepsze okazały się Amerykanki Elana Meyer-Taylor i Lolo Jones, wyprzedzając dwie dwójki niemiecki – Mariamę Jamankę z Anniką Drazek oraz Stephanie Schneider i Lisę Buckwitz.

Ostateczny kształt kwalifikacji olimpijskich w dwójkach kobiet:
3 załogi: Niemcy i Kanada
2 załogi: USA, Austria, Belgia, Olimpijczycy z Rosji
1 załoga: Szwajcaria, Wielka Brytania, Jamajka, Korea Południowa, Nigeria , Australia

Bartosz Szafran4864 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password