Bobsleje – PŚ/ME: Dobry start Lutego i Tylkowskiego, triumf Niemców

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski korzystnie zaprezentowali się w zawodach bobslejowego Pucharu Świata w Winterbergu, będących jednocześnie mistrzostwami Europy. Polska dwójka zajęła w PŚ 14. miejsce, w klasyfikacji czempionatu naszego kontynentu była o dwie lokaty wyżej.

Dla naszej osady to był pierwszy w tym sezonie start w zawodach pucharu świata. Występy w pucharze Europy nie były złe, ale też nie dawały wielkich nadziei na wysokie miejsce w Winterbergu. A jednak. Trzeba jednak przyznać, że Polakom ciut pomogły warunki atmosferyczne. Sypał gęsty śnieg, który powodował, że, mimo odśnieżania, lód stawał się wolniejszy, a nasz bob pojechał na samym początku stawki. Po pierwszym ślizgu Polacy zajmowali 14. miejsce w klasyfikacji pucharowej i 10. w mistrzowskiej (wyprzedzały ich cztery dwójki spoza Europy).

Drugi ślizg był w wykonaniu Polaków niemal identyczny – czas przejazdów wyniosły 56.62  56.63. Wokół polskiej ady było sporo przetasowań, kilka dwójek okazało się szybszych, kilka wolniejszych. W efekcie Luty i Tylkowski utrzymali 14. miejsce w klasyfikacji pucharu świata spadli jednak o dwie lokaty w klasyfikacji czempionatu Europy.

 Embed from Getty Images

Dominowali na swoim torze Niemcy. Złoto wywalczyli Francesco Friedrich i Thorsten Margis, wyprzedzając nieznacznie Johannesa Lochnera i Joshue Bluhma. Na najniższym stopniu podium stanęli Łotysze – Oskars Kibermanis i Matiss Mikins. Klasyfikacja pucharowa była identyczna. Kompletne wyniki znajdziecie TUTAJ.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Koreańczyk Won Yunjong (8. miejsce dziś) przed Szwajcarem Rico Peterem i Rosjaninem Alexandrem Kasjanovem. Jutro o medale i punkty panowie powalczą w czwórkach.

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password