Boks: Elżbieta Wójcik nie wystąpi na ME! Nadzieja polskiego boksu zawieszona

Elżbieta Wójcik – złota medalistka młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, triumfatorka najważniejszych turniejów rangi światowej nie będzie reprezentować Polski na Mistrzostwach Europy! Zdaniem trenerów 20-letnia zawodniczka nie zasługuje, by startować w zawodach.

Elżbieta Wójcik uważana jest za jedną z największych nadziei polskiego boksu olimpijskiego. 20-letnia reprezentantka Polski w 2014 roku sięgnęła po złoto w młodzieżowych mistrzostwach świata, Europy oraz Igrzyskach Olimpijskich. Co więcej, dokonała tego raptem w przeciągu 12 miesięcy. Już w tym czasie 18-letnia wówczas Wójcik podejmowała starania o reprezentowanie Polski na turniejach seniorskich. Na przeszkodzie stawał jednak wiek.

Kilka dni temu zakończył się 33. turniej im. Feliksa Stamma w Warszawie. Dla Wójcik był to powrót do reprezentacji. 20-latka pokonała w walce finałowej (75 kg) Australijkę Caitlin Parker. Przełomowym punktem w seniorskiej karierze Elżbiety Wójcik miały być zbliżające się Mistrzostwa Europy w Sofii.

Jak się jednak okazało, zawodniczka z Karlina prawdopodobnie nie wystąpi na mistrzostwach, ponieważ jej klub – KSW Róża Karlino wystąpił z wnioskiem do Polskiego Związku Bokserskiego o jej bezterminowe zawieszenie. Władze klubu argumentują decyzję słabą dyspozycją zawodniczki, wynikającą z nieprzykładania się do treningów i nieprzestrzegania planu szkoleniowego. Zdanie trenera klubu – Tomasz Różańskiego podziela szkoleniowiec reprezentacji Polski – Paweł Pasiak.

– Decyzja trenera klubowego o zawieszeniu Eli jest dla mnie absolutnie zrozumiała – mówi trener Pasiak. – Mogę jedynie wyrazić swoje rozczarowanie faktem, że ta młoda zawodniczka nie wyciągnęła wniosków z poprzedniej lekcji, jaką było odsunięcie jej z tych samych powodów od kadry w 2015 roku i w konsekwencji przegranie walki o miejsce w kadrze w olimpijskiej wadze średniej z Lidia Fidurą.

Ostateczny skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sofii poznamy w przyszłym tygodniu po zgrupowaniu w Cetniewie. Powołanie otrzyma 16 zawodniczek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password