Boks: Hussars Poland zadebiutuje w zawodowej lidze

W szwajcarskiej Lozannie odbyło się dzisiaj losowanie fazy grupowej zawodowej ligi World Series Boxing. W sezonie 2012/2013 zadebiutuje w tej imprezie polska drużyna – Hussars Poland.


 

Polska ekipa po raz pierwszy została zgłoszona do tych prestiżowych rozgrywek. Pod wodzą trenera kadry narodowej – Huberta Migaczewa, nasi reprezentanci będą chcieli zdobyć cenne doświadczenie przed najważniejszymi imprezami mistrzowskimi.

,,Polska husaria,, w grupie A. rywalizować będzie z Dynamem Moskwa, India Fighters, Azerbaijan Baku Fires, Argentina Condors i Mexico Guerreros. W grupie B. powalczą: Milano Thunder, Germany Eagles, Kazakhstan Astana Arlans oraz drużyny z Wielkiej Brytanii, USA i Ukrainy, które nie mają jeszcze oficjalnej nazwy. Polacy pierwszy mecz rozegrają prawdopodobnie w połowie listopada. Inauguracyjnym rywalem naszych pięściarzy będzie zespół Mexico Guerreros.

Awans do fazy pucharowej wywalczą cztery najlepsze ekipy z obu grup. Polacy w sumie w pierwszej rundzie rozegrają 10 meczów (system mecz i rewanż).

Źródło: PAP