Boks: Kowalczyk w III rundzie MŚ

boks ms 2013Michał Kowalczyk po zwycięstwie z reprezentantem Mongolii Synebaiarem Narmandakh awansował do 3. rundy rozgrywanych w Astanie Mistrzostw Świata w boksie.

To była pierwsza walka w Kazachstanie Michała Kowalczyka. W I rundzie miał Polak wolny los. Reprezentant Mongolii to naprawdę dobry zawodnik, jeden z czołowych pięściarzy Azji i świata. Polak jednak walczył bardzo dobrze i w oczach sędziów został zwycięzcą pojedynku, choć decyzja nie była jednogłośna. Kolejnym rywalem debiutującego w mistrzostwach globu Kowalczyka będzie Rumun Bogdan Juratoni. Zwycięzca poniedziałkowego pojedynku znajdzie się w czołowej ósemce mistrzostw.

To była już trzecia zwycięska walka Polaka na ringu w Astanie. Jutro w sesji wieczornej (w Polsce będzie to godzina 15:00) zobaczymy walki trzech naszych pięściarzy – Ireneusza Zakrzewskiego z Mbahi Kaonga z Zambii, Mateusza Tryca z Josephem Wardem z Irlandii oraz Dawida Michelusa z Vlkashem Malikiem.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password