Boks – ME: Jedna wygrana i dwie porażki Polaków w drugim dniu

Damian Kiwior awansował do czołowej szesnastki kategorii do 69 kilogramów mistrzostw Europy w boksie. Sztuka taka nie udała się Igorowi Jakubowskiemu i Jarosławowi Iwanowowi. 

Jako pierwszy z Polaków wyszedł dziś na ring Damian Kiwior, walczący w kategorii do 69 kilogramów. Jego rywalem był Estończyk Andrei Hertsenko, który na koncie ma cztery tytuły mistrza swojego kraju. Polak walczył bardzo dobrze, miał zdecydowaną przewagę nad rywalem. Nikt nie miał wątpliwości, kto był dziś lepszym bokserem z wyjątkiem sędziego ze Szwecji, który z niezrozumiałych powodów uznał za zwycięzcę Estończyka. Pozostali czterej arbitrzy uznali jednak wyższość Kiwiora. Polak w kolejnej walce, której stawką będzie ćwierćfinał mistrzostw Europy i kwalifikacja na mistrzostwa świata w Hamburgu zmierzy się z Marianem Pitą. Rumun dziś pokonał na punkty, także niejednoglośnie Gruzina Zaala Kvachatadze. Wala w sesji wieczornej w poniedziałek.

W sesji wieczornej zobaczyliśmy jednego z naszych faworytów do medali, Igora Jakubowskiego. Broniący tytułu wicemistrza Europy Polak spisał się dziś słabo. Walczył z reprezentantem gospodarzy Ramazanem Muslimovem. W boksie bycie gospodarzem imprezy ma ogromne znaczenie, jednak dziś w tej walce nie można mieć zbyt wielu wątpliwości co do werdyktu. Tylko jeden sędzia dal remis, pozostali wyraźnie i słusznie widzieli wyższość Ukraińca, medalisty imprez juniorskich i młodzieżowych.

Wyraźnie poległ też Jarosław Iwanow (56 kg). Z Francuzem Jordanem Rodriguezem przegrał podczas niedawnego Turnieju Feliksa Stamma, dziś też nie znalazł sposobu na rywala, boksując momentami bardzo zachowawczo i monotonnie. Żaden z sędziów nie miał wątpliwości, iż awans do II rundy nie należy się Polakowi.

Jutro zobaczymy na ringu w Charkowie kolejnych Polaków – Adriana Kowala, Bartosza Gołebiewskiego i Arkadiusza Szwedowicza.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password