Boks – ME kobiet: Porażka Sylwii Kusiak w ostatniej walce mistrzostw

Ostatni dzień mistrzostw Europy w boksie kobiet przyniósł dziesięć walk finałowych. Polscy kibice musieli uzbroić się w cierpliwość i czekać do ostatniej walki europejskiego czempionatu. W finale kategorii powyżej 81 kilogramów Sylwia Kusiak przegrała z Rosjanką Zenfirą Magomedalievą, ale pozostawiła bardzo dobre wrażenie. Biało-czerwone kończą turniej z trzema medalami. 

Polka w finale nie miała łatwej rywalki. Była nią Zenfira Magomedalieva – zdobywczyni mistrzostwa świata z 2014 roku. Dla obu zawodniczek była to dopiero druga walka na tym turnieju, gdyż do rywalizacji w wadze powyżej 81 kilogramów zgłosiło się ledwie pięć zawodniczek. Polka od początku finałowego pojedynku walczyła bardzo dobrze – skracała dystans, zadawała celne ciosy, była aktywna i nie przestraszyła się bardziej utytułowanej rywalki, choć Rosjanka nie była dłużna i również walczyła bardzo dobrze. W drugiej rundzie biało-czerwonej – podobnie jak w półfinale – udało się posłać rywalkę na deski, jednak trudno powiedzieć, czy odbyło się to w wyniku silnego ciosu, czy poślizgu rywalki. Walka do końca toczyła się „na styku”, choć w trzeciej i czwartej rundzie obie zawodniczki nie atakowały już z tak dużą zaciekłością. Ostatecznie, mimo bardzo dobrej walki Kusiak, sędziowie uznali, że była ona zdecydowanie gorsza od rywalki w stosunku 40:36, 40:36, 40:36.

Z największą ilością złotych krążków z Sofii wyjadą Rosjanki. We wtorek swoje walki wygrywały Jelena Saveleva (51 kg), Daria Abramova (60 kg), Aleksandra Ordina (64 kg) i wspomniana Zenfira Magomedalieva (+81 kg). Ponadto trzy złote medale trafią do Bułgarii i po jednym do Azerbejdżanu, Anglii i Turcji. Nas bardzo cieszy postawa Kusiak, ale także dwa brązowe medale, które przypadły w udziale Sandrze Drabik (51 kg) i Kindze Siwej (64 kg).

Wyniki finałów:

45 – 48 kg Sevda Asenova (Bułgaria) – Lise Sandebjer (Szwecja) 3:0
51 kg Jelena Saveleva (Rosja) – Tetyana Kob (Ukraina) 3:0
54 kg Stanimira Petrova (Bułgaria) – Anna Alimardanova (Azerbejdżan) 3:0
57 kg Denitsa Eliseeva (Bułgaria) – Sati Burcu (Turcja) 2:1
60 kg Daria Abramova (Rosja) – Mira Potkonen (Finlandia) 3:0
64 kg Aleksandra Ordina (Rosja) – Rossie Eccles (Walia) 3:0
69 kg Elena Vystropova (Azerbejdżan) – Sema Galiskan (Turcja) 2:0
75 kg Natasha Gale (Anglia) – Mailly Nicar (Francja) 3:0
81 kg Elif Guner (Turcja) – Petra Szatmari (Węgry) 3:0
+81 kg Zenfira Magomedalieva (Rosja) – Sylwia Kusiak (Polska) 3:0

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password