Boks – MEJ: Daria Puszka ze złotem!

Daria Puszka zwycięsko zakończyła finałową walkę kategorii do 54 kilogramów na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Sofii. Swoje finały przegrały Natalia Barbusińska i Ewelina Mańka.

Daria na to złoto zasłużyła bez wątpienia. Od początku mistrzostw prezentowała bardzo wysoką dyspozycję, a jaj na wskroś ofensywny styl walki przypadł do gustu wszystkim obserwatorom. W finale Polka także niemal od pierwszych sekund rzuciła się na Ekaterinę Molchanovą, a że Rosjanka nie pozostawała dłużna walka zrobiła się bardzo interesująca i wyrównana. Baliśmy się werdyktu, bo nie było łatwo wskazać zwycięzcę, ale werdykt okazał się jednogłośnie korzystny dla Darii. Czwórka sędziów dała jednopunktowe zwycięstwo, tylko sędzia niemiecki został „powalony” stylem i bojowością młodej Polki, bo wskazał jej zwycięstwo w stosunku 30:26.

Wysłuchawszy Mazurka Dąbrowskiego mieliśmy nadzieję na powtórkę po kolejnych dwóch finałach z udziałem polskich pięściarek. Niestety hymnu się już nie doczekaliśmy, ale bardzo dzielnej,ambitnej postawy Natalii Barbusińskiej (69 kg) i Eweliny Mańki (81 kg) i owszem. Obie przegrały jednogłośnie na punkty, ale zwłaszcza Barbusińska była równorzędną rywalką dla późniejszej złotej medalistki, Angielki Olivii Hussey. W jej przypadku dwóch sędziów orzekło jej przegraną dwoma punktami, pozostali jednym.

Dla Eweliny Mańki była to dopiero druga walka na czempionacie w Sofii – tak ułożyła się drabinka, że trafiła ona od razu do czołowej czwórki. Finałowa rywalka Anastasia Rybak byłą dość wyraźnie silniejsza i sprawniejsza i tytuł wywalczyła jak najbardziej zasłużenie.

Przypomnijmy, że brązowe medale wywalczyły w kategoriach młodzieżowych Patrycja Borys i Natalia Marczykowska. Wśród juniorek brązowy medal w kategorii do 80 kg zapewniła sobie dziś juniorka Daria Parada, przegrywając w półfinale z Seną Erdogan z Turcji.

Wyniki finałów:
48 KG Emi-Mari Todorova (Bułgaria) – Caitlin Fryers (Irlandia) 5-0
51 KG Goryana Stoyeva (Bułgaria) – Anastasia Lisinska (Ukraina) RSC 3
54 KG Daria Puszka (Polska) – Ekaterina Molchanova (Rosja) 5-0
57 KG Ludmila Vorontsova (Rosja) – Donjeta Sadiku (Kosowo) 5-0
60 KG Fatia Benmessahel (Francja) – Cagla Aluc (Turcja) 5-0
64 KG Chelsey Heijnen (Holandia) – Aslkhan Mehmedova (Bułgaria) 3-2
69 KG Olivia Hussey (Anglia) – Natalia Barbusińska (Polska) 4-1
75 KG Anastasia Shamonova (Rosja) – Karolina Makhno (Ukraina) 4-1
81 KG Anastasia Rybak (Rosja) – Ewelina Mańka (Polska) 5-0
+81 KG Kristina Tkacheva (Rosja) – Adrienn Juhasz (Węgry) 4-0

Bartosz Szafran4907 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password