Boks – MEJ: Jedna wygrana i trzy medale

Dziś w Sofii rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorek (15-16 lat) i młodziczek (17-18) w boksie. W pierwszym dniu rywalizowała tylko jedna Polka – Natalia Marczykowska wygrałą swoją walkę i awansowała do półfinału. Prócz tego dwa pewne medale dało nam już samo losowanie.

Marczykowska stratuje w kategorii wagowej do 75 kg młodzieżowców i w pierwszej walce niejednogłośnie na punkty pokonała Turczynkę Selmę Karakoyun. Dwoje sędziów oceniło walkę remisowo, trzech dało wygraną Polce dwoma punktami. Zwycięstwo dało naszej zawodnicze półfinał i co najmniej brązowy medal. W walce o finał rywalką będzie Ukrainka Karolina Makhno.

Jutro w ringu zobaczymy kolejnych pięć naszych reprezentantek – Klaudię Simsak, Darię Puszkę, Patrycję Borys, Klaudię Budasz oraz Natalię Barbusińską. Do Bułgarii pojechała w sumie czternastka Polek, dwie z nich dzięki losowaniu mają już zapewnione krążki – mowa tu o juniorce Darii Paradzie (80 kg) i Ewelinie Mańce (81 kg).

Bartosz Szafran4905 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password